Kórejská kozmetika pobláznila TikTok: Tieto ingrediencie sa ale oplatí pleti dopriať pravidelne

Beauty nadšenci a fanúšikovia skincare produktov objavujú produkty, ktoré dokážu čary (Zdroj: Freepik/senivpetro)

#Tajomstvo hebkej a dokonalej pleti spočíva v správnej hydratácii a každodennej aplikácií SPFka. Ak chceš mať krásnu a hebkú pokožku ako Kórejky, bezpochybne si dal šancu kórejskej kozmetike. Tá obsahuje mnohé ingrediencie, ktorými sú produkty priam nabité! Celý skincare svet ich miluje, zamiluješ sa do nich aj ty?

Boom okolo kórejskej kozmetiky

Kórejská kozmetika je na našom trhu žiadanou už nejaký ten piatok. Najväčší boom spôsobila, keď sa pred pár rokmi dostala aj do našich končín, kde sa úspešne drží dodnes. Hoci už nie je tak v povedomí, o jej opätovné preslávenie sa postaral TikTok.

Beauty nadšenci a fanúšikovia skincare produktov objavujú produkty, ktoré dokážu čary. Ingrediencie v nich už upadli do zabudnutia, ale mi ti ich radi pripomenieme! Nemusíš siahať priamo po produktoch z rád kórejských skincare produktov. Bohato postačí, ak sa pozrieš po akomkoľvek produkte s obsahom konkrétnych látok.

Ingrediencie, ktoré si zaslúžia tvoju pozornosť

Ako sme už spomenuli vyššie, pripravili sme pre teba prehľad zložiek, ktoré sa oplatí (nielen v kórejskej) kozmetike hľadať!

  • Slimačí sliz – ak ťa desí už len tá predstava, úplne ti rozumieme. Avšak, k zaradeniu tejto látky do svojej rutiny by ťa mohlo zlákať množstvo výhod. Medzi inými najmä spektrum výživných a hydratačných látok, ktoré svojej pleti môžeš dopriať. Medzi ostatné „dobroty“ pre tvoju pleť nachádzajúce sa v tomto moku patrí aj kyselina hyalurónová, železo, zinok či peptidy.
  • Ženšeň – skvelá ingrediencia, ktorá udržiava kožu elastickú a používa sa ako látka do produktov na omladenie. Okrem toho je bohatá na antioxidanty, reguluje tvorbu kožného mazu a tiež pomáha v liečbe drobných poranení.
  • Fermentovaná ryžová voda – virálnym TikTok trendom sa stalo využívanie ryžovej vody na vlasy. Okrem blahodarných účinkov na vlasovú pokožku dokáže čarovať aj s pleťou. Ideálne je používať ju vo forme pleťovej vody, ktorá pleť krásne prežiari. Napomáha aj so zmiernením akné a tiež dokonale hydratuje.
  • Zelený čaj – účinky a benefity zeleného čaju netreba asi predstavovať. Svojou hojivou vlastnosťou sa využíva v kozmetike pomerne často. Pôsobí upokojujúcou, antioxidačne a je dobré ho užívať aj vnútorne. Kombo pitia zeleného čaju a používania produktov s jeho výťažkami je must have pre každého skincare guru!
👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Letné must have, ktoré určite používaš aj ty: Antiperspiranty a najväčšie mýty o nich

 

Podľahol si čaru kórejskej kozmetiky?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame