TikTok highlighty: Letušky používajú poriadne divný slang – nauč sa ho

letušky

Letušky majú svoje vlastné výrazy aj pre pasažierov (Zdroj: GettyImages)

#Si fanúšikom jednej z najobľúbenejších sociálnych sietí na svete? Reč je o aplikácii TikTok, ktorá slúži na vytváranie a zdieľanie krátkych videí. Každý týždeň ti v rámci našej novej rubriky ponúkneme výber tých najzaujímavejších noviniek alebo profilov, na ktoré sme narazili. Si zvedavý, čo sme si posledné dni išli?

Zo života letušky

Miluješ cestovanie a lietadlo je (takmer) ako tvoj druhý domov? Alebo máš sen stať sa letuškou či stevardom? Potom ti týmto videom rozhodne ulahodíme. Skúsená Bianka pracuje práve v tomto odvetví a so svojimi skúsenosťami sa rozhodla podeliť!

Na svojom TikTok profile pravidelne uverejňuje videá nielen o autentických pracovných dňoch, ale dozvieš sa aj množstvo leteckých zákulisných informácií či slangových výrazov. Dnes napríklad zistíš, kto sa ukrýva pod označením ABP pasažier.

@biankovo Kto je ABP?👨‍⚕️👮‍♀️🧑‍✈️ IG: BIANKOVO #cabincrew #cabincrewtips #tipy #letuska #flightattendant #cabincrewlife #abp ♬ Paint The Town Red – Doja Cat

Vykúzli si dokonalý účes

Všetky fashion maniačky, ruku hore! Stalo sa vám niekedy, že ste pred zrkadlom strávili hodiny v dokonalom outfite, no ani za nič ste sa nevedeli rozhodnúť, čo s vašimi vlasmi? Dnes vám túto dilemu pomôžeme vyriešiť.

Vo videu nižšie totiž nájdete tipy, aký účes si urobiť podľa toho, čo máte práve na sebe. Predstavte si napríklad také jednoduché tričko. Či ho už preferujete s rukávmi alebo bez nich, určite si nájdete ten pravý štýl vlasov pre vás.

@r.i.e.d.l.o.v.k.a Jaký účes se ti líbí nejvíc? 🤍 #hair #hairstyle #uces #fashion ♬ původní zvuk - Káťa 🤍
<script>

10 bodov pre Chrabromil!

Ako ale o malý moment zistíš vo videu nižšie, pôjde o trochu iné bodovanie, než si myslíš. Populárna slovenská módna bohyňa Ema Fajnor totiž na svojom TikTok profile začala so vskutku zaujímavou aktivitou.

Mladá influencerka, ktorú môžeš v súčasnosti vídať na televíznych obrazovkách ako novú porotkyňu v relácii Nákupné maniačky, totiž hodnotí outfity filmových postáv z obľúbenej filmovej a knižnej série Harry Potter. V prvom príspevku si „na mušku“ vzala svojskú Lunu Lovegoodovú. Koľko bodov by si jej udelil ty?

@emafajnor Odpovedanie používateľovi @🫶 #harrypotterquiz ♬ original sound - EmaFajnor
<script>

A pavúkom je koniec!

Naháňajú ti tieto drobné živočíchy strach? Ich obdobie je práve teraz, keď sa vplyvom počasia začínajú sťahovať do tepla ľudských obydlí. Nemaj však žiadne obavy! Našli sme pre teba skvelý trik, ktorý ich dokonale odpudzuje.

Vo videu nájdeš nielen celý postup práce, ale rovnako aj tipy na všetky pomôcky a prostriedky, ktoré budeš potrebovať. Ak sa túto radu rozhodneš aplikovať v praxi, do komentára nám hoď spätnú väzbu, či to u teba doma zabralo.

@uklidproklid Tak kdo jde na to? 😅🍋 #uklid #pavouci ♬ původní zvuk - Úklid pro klid
<script>

Ako na kvalitný spánok?

Nenávideli sme ho, keď sme boli malí. Dnes sa ho nevieme nabažiť. V súčasnom rýchlom svete je veľmi dôležité vedieť správne oddychovať. Určite ti je dobre známe, že práve nedostatok spánku ti môže spôsobiť rôzne nielen zdravotné, ale aj psychické problémy.

Vieš však, prečo je pre spánok dôležitá látka menom cholín? Homo Doctus ti túto otázku zodpovie v nasledujúcom videu! Na spomínanom TikTok profile taktiež nájdeš aj iné zaujímavosti o ľudských procesoch. Napríklad aj o tom, ako vznikajú sny, alebo čo sa deje s naším mozgom pri čítaní kníh.

@novushomodoctus #spanok #spanek #veda #tip #zdravie #vajicko ♬ Friendships - Pascal Letoublon
<script>

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame