TikTok prišiel s novou šialenou teóriou: Užívatelia riešia partnerské vzťahy prostredníctvom jedla

TikTokom však preletela výzva, ktorá môže dokonca spôsobiť aj rozchod (Zdroj: Freepik/freepik)

#Ak sa stretnú dvaja milovníci dobrôt, môže byť z toho silné priateľské puto, ale aj láska. Jedlo často spája dvoch ľudí. Vybrať sa na rande do reštaurácie, kina alebo si len tak niečo doma uvariť, je takou tou „randiacou klasikou“. TikTokom však preletela nová výzva, ktorá má v súvislosti s jedlom na partnerské vzťahy opačný vplyv, dokonca môže spôsobiť aj rozchod! O čo ide a aká potravina je vinná?

Čipsová výzva

Svet sociálnych sietí pomaličky dobíja nová zaujímavá výzva, ktorú nájdeš na TikToku pod tagom #doritotheory. Má pomáhať s odhalením zaužívaných návykov, ktoré nie sú vždy pozitívne. V praxi táto filozofia znamená to, že by si mal svojím správaním partnerovi otvoriť oči, aby videl realitu. Údajne ťa ale môže čakať odmena v podobe rozchodu!

Závislosť na jedle

Základnou myšlienkou tohto virálu je zameriavanie sa na návykové veci, ktoré sa nachádzajú v tvojom živote. Často ide o absolútne banality, ktoré ťa nikam neposunú a ani nijak neuspokoja. Ide len o činnosti, vďaka ktorým sa cítiš lepšie, no v skutočnosti ti okrem nulového prínosu môžu škodiť.

Keďže ide o Dorito Theory, je jasné, že primárne sa táto myšlienka viaže na obľúbený slaný snack, respektíve na čipsy všeobecne. Určite to poznáš – otvoríš balenie s tým, že si dáš len zopár, no po pár minútach odhadzuješ prázdne vrecúško…

Vysvetlenie z TikToku

Na základe tejto závislosti na akejkoľvek pochutine má tvoj partner ľahšie odhaliť tvoje pravé ja. TikTokerka Celeste Aria vo svojom videu vysvetľuje, prečo je to tak. Uvádza, že „zážitky, ktoré ťa neuspokoja, sú často práve tie, ktoré sú najviac návykové. Takže si predstav, že ješ Doritos. Keď čipsy zješ a doješ sústo, nie si úplne spokojný. Nie je to také, ako keď zješ steak alebo jedlo plné kvalitných proteínov. Po takomto jedle totiž cítiš, že si nasýtený a uspokojený,“ vysvetľuje Celeste.

@celeste.aria_ Have you heard of Dorito Theory? What types of things and experiences falls under it for you? #doritotheory #dopamine #addictivebehaviour #howtostoprotting #rottingtiktok #impulsivebehaviour #howtousetiktokless #howtoeathealthy #howtomotivateyourself #howtoimprove #thoughtexperiment #serotonin #mentalhealth #neuroscience #neurodivergent #adhd ♬ original sound – Celeste Aria
 

„To, že pri určitej činnosti alebo vzťahu nepociťuješ nasýtenie, môže mať vplyv na to, že zotrvávaš v situácii, ktorá ťa skutočne neuspokojuje, nie je zdravá a šťastná,“ doplnila. 

Tak ako je tomu pri každej výzve, aj teraz sa našlo mnoho ľudí, ktorí k tomu „mali čo povedať“. Niektorí z nich sa podelili o svoje príbehy, ktoré boli často kuriózne – na základe sledovania návykov toho druhého sa dokonca rozišli s partnerom!

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame