Šialená výzva ti zakazuje míňať peniaze: Žena ušetrila skoro celú výplatu, dá sa to!

Predtým žila život bežného 28-ročného človeka (Zdroj: Freepik/krakenimages.com)

#Kto by nechcel žiť naplno a ešte aj ušetriť? Istá TikTokerka sa o to na jeden mesiac pokúsila. K svojej vlastnej výzve pristupovala svedomito aj napriek tomu, že to bolo pre ňu veľmi náročné. Žena, ktorá dokázala minúť mesačne aj viac ako 1 500 libier počas svojej výzvy ušetrila bez toho, aby bola na niečom škodná. Išiel by si do toho aj ty?

Mesiac bez míňania peňazí

TikTokerka Matilda Relefors prijala ešte počas novembra výzvu, ktorá jej zakazovala míňať peniaze na nepotrebné veci. Aj keď bola pre ňu táto situácia nová a náročná, popasovala sa s ňou s gráciou.

Ako uvádza Ladbible, sama zhodnotila, že to bolo pre ňu obrovskou výzvou, a mala pocit, že pri každom prejdení pomedzi dvere stratila 20 libier.

Bola na seba prísna

Predtým žila život bežného 28-ročného človeka. Svoje výplaty nemíňala len na jedlo a účty, ale tiež za oblečenie, socializáciu, zábavu a cestovanie. Počas novembra to však bolo inak. Treba však podotknúť, že z dlhodobého hľadiska takéto „žgrlošenie“ nie je výhra. Človek je tvor, ktorý sa potrebuje socializovať…

Matilda sa vyjadrila na svojom profile takto: „Keď sa venujem takzvanej „No Spend Month“ výzve, mám povolené nakupovať výlučne v potravinách. Plánujem svoje jedlá, urobím jeden nákup, na ktorý mám rozpočet okolo 100 libier.“

„Mojím pravidlom je, že peniaze navyše míňam len na účty a v prípade, že môj pes niečo neodkladne potrebuje,“ dodala.

@brunchingblondie No Spend Challenge day 22. Starting to really think about what I need to buy on the first of feb… I really need to take my shellac off which is number 1 priority. Then I also really want a blender. Thinking about my purchases for a couple weeks really solidifies what I actually really want though – I’ll never impulse buy anything again. #nospendchallenge #nospendmonth #nospendjanuary #savingmoney #moneysavingtips #sustainableliving #nofoodwaste ♬ Sure Thing (sped up) – Miguel
 

Prečo november?

Pre voľbu mesiaca má jasné vysvetlenie. Podľa jej slov je to „najnudnejší mesiac“. Poukázala na to, že by bolo omnoho ťažšie dodržať takúto výzvu napríklad počas leta, kedy by ju to ťahalo stále von na drink či rôzne podujatia.

„Ak by som mala vybrať jednu najťažšiu vec na tom všetkom, bolo by to to, že som si urobila len jeden veľký nákup, ktorý mi vydržal mesiac. Musela som byť šetrná a prísť na to, čo potrebujem zjesť a čo má väčšiu trvanlivosť,“ uviedla.

Obrovský skok

Keďže mala zaužívaný svoj štandard, bolo pre ňu náročné absolvovať extrémne šetrenie. Zvyčajne totiž minie viac ako 1 800 libier na všetky svoje potreby. Počas mesiaca „s nulovými výdavkami“ jej zostalo 1 550 libier na účte.

 „Cítim sa veľmi spokojná a šťastná zo svojho úspechu, vďaka ktorúmu som si uvedomila, že míňam viac ako je potrebné. Sú to moje zvyky, ktoré si ponesiem so sebou navždy, a preto si chcem viac šetriť peniaze,“ zhodnotila na záver.

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame