Nový TikTok gastro trend: Surové mäso sa je na všetky spôsoby, čo na to hovoríš ty?

Trend vystrelil závratnou rýchlosťou! (Zdroj: Freepik/chandlervid85)

#TikTok trendy sú čoraz viac šialenejšie. Pravdepodobne im tento fakt pridáva na popularite. Prednedávnom sa objavil trend jedenia surového mäsa, ktorý zaujal viacerých užívateľov tejto sociálne siete. Odborníci však zdvíhajú varovný prst, pretože toto experimentovanie sa nemusí každému vyplatiť.

Nie vždy je raw cesta

Novodobé trendy sú naozaj niekedy šialené. Fenomén raw stravy je na svete už pomerne dlhú dobu, no vždy sa týkal výlučne rastlinnej potrave. Odolať napríklad takémuto druh koláčikov nedokáže niekedy ani „všežravec“, všakže?

Nový TikTok trend sa ale ani zďaleka nespája so sladkými dezertmi alebo chutnými šalátmi plnými čerstvej chrumkavej zeleniny. Ide skôr o trend jedenia surového mäsa.. Áno, môžeš namietať, že tatarák je dobrota, ale v prípade tohto trendu nejde oň.

Zdravé riešenie?

Podľa TikTokerov, ktorí trendu prepadli má mať trend jedenia surového hovädzieho mäsa kopec benefitov. Okrem iného má navýšiť energiu či zlepšiť funkčnosť tráviacej sústavy. 

Bizárom sa stal Pauly Long, ktorý sa inšpiroval profilom The Liver King. Obaja tvrdia, že konzumácia hovädziny za surového stavu dokáže zvýšiť u človeka energiu a zlepšiť jeho trávenie. Informácie sa TikTokom šíria závratnou rýchlosťou a to aj napriek tomu, že neexistuje žiadna dôveryhodná vedecká štúdia, ktorá by to potvrdila.

@paulylong @Liver King slackin #liverking #paulylong #rawmeat #challenge #fatherson #eatingasmr #fyp #viral ♬ Chopin Nocturne No. 2 Piano Mono – moshimo sound design
 

Trend vystrelil závratnou rýchlosťou a TikTok je doslova zamorený videami tohto (a podobného) typu. Mnohí užívatelia vo svojich TikTok videách konzumujú surové mäso na všetky spôsoby – nakrájané na kúsky, mleté alebo vo forme steakov, čo je ešte celkom v pohode.

Vznikajú rôzne konšpirácie, ktoré hovoria o tom, že pravidelná konzumácia surového mäsa by mohla byť zdraviu prospešná. Ľudia zaoberajúci sa stravovaním však nemajú žiadne vedomosti o tom, že mäso v surovom stave je zdravšou a nutričnejšou alternatívou.

Ako to teda je?

Faktom je, že chudé hovädzie mäso patrí medzi najzdravšie druhy mäsa. Nedopečené si ho doprajeme relatívne často v podobe steaku alebo hamburgeru, vždy však musí ísť o dobre skladované a kvalitne pracované mäso. A aj takému by sa v tepelne nespracovanom stave radšej mali vyhýbať napríklad malé deti či tehotné ženy. Uzavrieť túto tému možno tak, že je ok, ak si dáš občas krvavý steak alebo tatarák, no rozhodne nie je v pohode jesť kusy surového mäsa a ešte sa tým chváliť na TikToku.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame