Zvláštny módny TikTok trend: Užívatelia odsudzujú legging legs, má prepojenie s trendom z roku 2014!

Hoci na legínach nie je nič zlé, a je fajn ich nosiť do fitka či na voľný čas, tento trend nie je až tak „comfy“ ako spomínaný kúsok oblečenia (Zdroj: Freepik/prostooleh)

#TikTok trendy neprestávajú prekvapovať. Tento raz je na scéne zaujímavý trend z oblasti módy, ktorý sa však pre svoju bizarnosť nedočkal nadšených reakcií. Verejnosť naň aj napriek tomu upozorňuje. Toto je dôvod, prečo by si sa mu mal aj ty vyhnúť oblúkom.

Legínový trend

Trend sa vyformoval koncom minulého roku a za približne tri mesiace neupadol do zabudnutia. Pod tagom #legginglegs sa na videách prezentujú mladé štíhle dámy, ktoré predvádzajú svoje nohy v tomto pohodlnom kúsku odevu. Medzi užívateľmi vyvolal trend rozruch – údajne pripomína trend „thigh gap“ z roku 2014. Hoci na legínach nie je nič zlé, a je fajn ich nosiť do fitka či na voľný čas, tento trend nie je až tak „comfy“ ako spomínaný kúsok oblečenia.

Do trendu sa „obula“ už aj samotná sociálna sieť, ktorá ho zakázala propagovať z prostého dôvodu – odmieta podporovať negatívny postoj k ľudskému telu a správanie, ktoré hraničí s poruchami príjmu potravy. V súčasnosti už pod tagom nenájdeš takéto videá, pretože ich platforma zmazala. Namiesto nich odkazuje na videá, ktoré upozorňujú na túto problematiku. Bravo, TikTok!

@deannagiulietti♬ original sound – Deanna Giulietti

 

Užívatelia rozhodnutie platformy podporujú

„Hovorte si, že som blázon, ale legíny sú len ďalšou obdobou medzery medzi stehnami z roku 2014. nevracajme sa tam. Ak chceš nosiť legíny, nos ich. Tvoje nohy sú krásne, nech sa deje čokoľvek. Nepotrebuješ na to špeciálne oblečenie,“ uviedla užívateľka TikToku.

Ohlasy viacerých žien po celej platforme s týmto tvrdením súhlasia a podporujú ho. Niektoré z nich dokonca uviedli, že trend má „podporovať nerealistické predstavy o postave a vyvoláva neistoty u mladých dievčat“.

Súvis s poruchami príjmu potravy

Ešte v priebehu minulého roka sa objavila v tejto súvislosti štúdia, ktorá tvrdí, že porovnávanie sa s „ideálmi“ na sociálnych sieťach môžu byť riziko. Môže to totiž viesť k nespokojnosti so svojím vzhľadom a následnej poruche príjmu potravy. A práve legging legs či thigh gap sú trendmi, ktoré túžby mladých ľudí po „perfektnej postave“ podporujú.

Sleduj náš Instagram

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame