Nový TikTok fashion trend láme rekordy: Užívatelia sú pobláznení z ECLECTIC GRANDPA, so stylingom ti pomôže dedko!

Nápad estetiky trendu sa opiera o outfit ako zo šatníku tvojho starého otca (Zdroj: Freepik/drobotdean)

#TikTokom sa začal šíriť nápadný fashion trend, ktorému užívatelia predpovedajú veľkú budúcnosť počas nadchádzajúceho roka. Či to tak bude alebo nie, je len otázkou samotných užívateľov, ktorí virálne trendy tvoria. Tento zaujímavý tip na outfit sa však už teraz teší obľube a my mu jednoznačne fandíme. Najlepšie na ňom je, že ťa pravdepodobne nebudú kritizovať ani babka s dedkom, dokonca ti možno poradia ako byť cool!

U dedka v šatníku

Nápad estetiky trendu sa opiera o outfit ako zo šatníku tvojho starého otca. Prešívané vesty, pletené svetre či široké menčestrové nohavice sú základom. Finálny touch outfitu predstavuje pletený šál, šiltovka či jednoduché mokasíny.

Nemusíš sa báť, že by si to mal nosiť všetko naraz a pridať si 50 rokov navyše. V trende, ktorý na sociálnych sieťach nájdeš pod tagom #eclecticgrandpa ide o niečo nápaditejšie. Filozofia tohto novodobého štýlu sa opiera o hipsterské outfity, ktoré sú známe už niekoľko rokov. To znamená, že to finálneho looku zakomponuješ len niektoré zo spomenutých prvkov.

@elliot_duprey I’ll keep saying it: just wear your clothes and love them! Live! @Style Girlfriend | men’s style #fashiontok #fashiontiktok #eclecticgrandpa #personalstyle #personalstylejourney #mensfashion #oldmoneyoutfits ♬ The Creator by Mike Rogers – PianoMarineMike
 

Trend vhodný pre každého

Skvelé je, že trend sa hodí ako pre chalanov, tak aj pre baby. Kúsky sú genderovo neutrálne, čo ponúka mnoho možností v tvorbe jednotlivých stylingov. Fantázii sa medze nekladú, takže si obleč to, v čom sa cítiš dobre. Každý je sám sebe akýmsi osobným trendsetterom...

Jediné, na čo by si mal dbať, je pohodlnosť. Časti outfitu by ťa nemali nikde škriabať ani ťahať a to aj v prípade, ak sa rozhodneš kombinovať napríklad košeľu s vestou. Outfitom pridaj šťavu zakomponovaním nejakej cool farby či pokojne vintage strihom tenisiek.

@clothingwarehouse “Eclectic Grandpa” pieces at The Clothing Warehouse in Atlanta 👞 #stylingideas #eclecticgrandpaaesthetic #eclecticgrandpa #pinterestoutfit #vintagefashion #sustainablefashion ♬ Can I Call You Rose? - Thee Sacred Souls

<script> 

Na nákupy za dedkom

Ak ťa štýl zaujal a túžiš ho zakomponovať do svojho šatníku, je čas vyraziť na lov vintage kúskov. Prvou voľbou môže byť práve návšteva dedka, ktorý ti určite s radosťou nejaké kúsky „prepustí“.

Alternatívou môže byť aj návšteva second handu či vintageshopu, kam často ľudia nosia do výkupu oblečenie po starších členoch rodiny. Orientuj sa najmä na kvalitu, neboj sa priplatiť si za kvalitný sveter alebo nohavice. Ak sú po desiatkach rokov v top stave, neboj sa toho, že by sa ti o rok rozpadli.

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame