Čo tak prečítať si v karanténe niečo múdre? Týchto 8 kníh dokáže zmeniť tvoje myslenie, a možno aj život

unsplash.com/Nong Vang

#Pokiaľ si už vypozeral všetky seriály či filmy, skús sa pustiť do čítania. Najmä motivačné knihy môžu byť tie pravé, ktoré ťa nakopnú. Predstavujeme ti 8 z nich, ktorým by si rozhodne mal dať šancu:

Richard Carlson – Netrápte sa pre maličkosti… lebo všetko sú maličkosti

Autor bol uznávaným americkým psychológom a okrem toho praktizoval rôzne prednášky o šťastí či úspešnom živote. Jeho kniha ťa naučí rozlíšiť podstatné veci od tých nepodstatných aj vychutnávať si každodenné momenty, ktoré si možno pokladal za samozrejmé.

Túto knihu ti až domov pošle kníhkupectvo Martinus

Norman Vincent Peale – Sila pozitívneho myslenia

Pokiaľ si totálny negativista, máme pre teba liek – knihu Sila pozitívneho myslenia. Autor tvrdí, že ak na niečo intenzívne myslíš, dokážeš to pritiahnuť do svojho života. Preto by si mal myslieť iba na veci či osoby, ktoré ťa robia šťastným. Norman Vincent Peale vychádza z vlastnej skúsenosti a skutočných životných príbehov. Okrem toho ťa oboznámi s rôznymi duchovnými technikami vedúcimi k šťastiu, láske, dobrým partnerským vzťahom, pracovným úspechom a blahobytu.

Kúp si túto knihu v Martinuse

Dušan Kadlec – 100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život

Túto knihu nečítaj, pokiaľ nie si pripravený zmeniť svoj život. Pretože ona je presne o zmenách. O takých, vďaka ktorým budeš šťastnejší a spokojnejší. Tá najväčšia začína práve v tebe. Najskôr musíš veriť svojim schopnostiam, až potom sa môžeš stať úspešným. Kniha 100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život obsahuje praktické rady, vďaka ktorým si možno aj ty dokážeš splniť svoje sny.

Začítaj sa do tejto knihy vďaka ponuke kníhkupectva Martinus.

Dušan Kadlec – Zo dna ku hviezdam

Ďalšie skvelé dielo od Dušana Kadleca plné motivácie. Zo dna ku hviezdam ťa navedie na tú správnu cestu a pomôže ti prekonať prípadné prekážky. Aj vtedy, keď všetko vyzerá na totálne spadnutie. Vďaka tejto knihe sa totiž zamiluješ do svojho života, aj napriek tomu, že nevyzerá ružovo.

Túto knihu nájdeš v ponuke kníhkupectva Martinus.

Eckhart Tolle – Sila prítomného okamihu

Hoci sa stala svetovým bestsellerom, Eckhart Tolle ju nenapísal preto, aby sa predávala čo najviac. Chcel sa len s čitateľmi podeliť o svoje poznanie. V knihe Sila prítomného okamihu sa priučíš meditácii aj rôznym psychologickým cvičeniam a možno si uvedomíš, že život je práve tu a teraz.

Silu prítomného okamihu nájdeš v Martinuse aj ako audioknihu

Robin Sharma – Mních, ktorý predal svoje Ferrari

Obľúbený bestseller vyšiel pred viac než 20 rokmi, no dodnes sa z neho predáva obrovské množstvo výtlačkov. Hlavný hrdina Julian Mantle je bohatý právnik, ktorý je síce dobre materiálne zabezpečený, no jeho vnútro je prázdne. Spoznaj jeho príbeh a objavíš veľké posolstvo.

Mnícha, ktorý predal svoje Ferrari nájdeš v ponuke Martinusu

Nick Vujicic – Život bez hraníc

Ide o veľmi známu knihu, ktorá pomohla mnohým ľuďom. Nick Vujicic sa narodil bez rúk a bez nôh. Zo svojho postihnutia si však nerobí ťažkú hlavu a žije plnohodnotný život. Stal sa medzinárodne uznávaným motivačným spíkrom, vo svete zdieľa svoje posolstvo. Podľa jeho slov netreba dávať problémom veľkú váhu a plniť si ciele aj napriek prekážkam, ktoré nám život postavil do cesty.

https://www.instagram.com/p/BZNr_C6nM0b/

Inšpiratívny príbeh Nicka Vujicica môžeš nájsť v ponuke Martinusu.

Gary John Bishop – Vyser sa na to

Škótsky motivačný spíker a autor Gary John Bishop ti v jeho knihe povie veci na rovinu. Nedáva si servítku pred ústa a tvrdými slovami spojenými so škótskym humorom ti presne ukáže, kde robíš chybu. Ak si unavený z medových motivačných rečí a chceš aj nejakú inú radu, ako myslieť pozitívne, siahni po tejto knihe.

Aj túto knihu ti až domov pošle kníhkupectvo Martinus.sk

Zdroj: martinus.sk, eduworld.sk, asianontheoutside.com
Odporúčame