THROWBACK Vražedná armáda slov: Keď dal Spirit na feate u Pil Ciho jednu zo životných sloh

Pil C

Pil C a Majk Spirit s trackom "Sin City" (Zdroj: Facebook.com/Majk Spirit)

#Začal sa nám nový pracovný týždeň a to pre nás znamená jediné, a to, že nastal čas na ďalší diel rubriky THROWBACK, v ktorej si pripomíname skladby, ktoré už poznačil zub času, prípadne sa im možno nedostalo toľko pozornosti ako by si určite zaslúžili. V ďalšom rade môže ísť o track, ktorý v sebe vyjadruje niečo, čo sa oplatí pripomenúť si. Vieš sám odhadnúť, ktorá kategória to bude dnes? Poďme sa rovno na to bez ďalších slov pozrieť spoločne!

Pil Ciho debutový album

V dnešnom throwbacku sa vraciame dozadu 7 rokov, presnejšie do jesene 2015, kedy Pil C vydal svoj debutový štúdiový album s názvom Hype. Medzi špičku rapovej scény sa prakticky od nuly prepracoval naozaj veľmi rýchlym spôsobom, čo sa viacerým jeho konkurentom a zainteresovaným ľuďom až tak nepáčilo. To ale mohlo byť tak jediné, čo s tým mohli urobiť. Lukáš sa tlačil nahor, pridával skladby, ktoré si ľudia brali za svoje a v neposlednom rade treba napísať, že mali vždy aj veľkú výpovednú hodnotu a boli kvalitné aj po hudobnej stránke.

Pil C si veľmi rýchlo získaval popularitu a stúpal, stúpal a stúpal. A potom keď už prišiel práve ten spomínaný album Hype, už nikto nemohol pochybovať o tom, že na scéne máme rapera, s ktorým rozhodne treba počítať. Už sa ho skrátka nedalo ignorovať. Dnes si však nebudeme spomínať na celý zmieňovaný album, ale na jednu konkrétnu skladbu z jeho tracklistu. Tým dnešným trackom bude skladba „Sin City“, ktorú produkoval Abe a na featuringu sa tu s jednou zo svojich najsilnejších rapových sloh v kariére predstavil Majk Spirit. Skladba dostala aj videoklip, ktorý si môžeš rovno pripomenúť spolu s nami!

Nejsme ako ty, starý mój…

Túto skladbu si dnes pripomíname preto, že má veľký odkaz, má príbeh a má aj emóciu. Aby sme boli féroví, je na mieste napísať, že albumu Hype by sme mohli vybrať takmer každý track a bolo by na mieste si ho pripomenúť. Tento projekt totiž bol naozaj prelomom v Pil Ciho kariére, pričom prvý sólový album je vždy pre daného interpreta špecifický. Vyššie uvedený videoklip ku tracku „Sin City“ na motívy známej neo-noir antológie v sebe má však jemne skrátenú verziu skladby, keďže v tej pôvodnej mal Pil C po Speezym ešte svoju ďalšiu slohu. 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
KVÍZ Uhádni autora rapových trackov: Koľko odpovedí budeš mať správne?

A na čo rapoví fanúšikovia asi tak ľahko nezabudnú, tak Pil C si k svojmu premiérovému albumu pripravil veľkolepé koncertné turné, na ktoré prišlo veľké množstvo ľudí a člen zoskupenia Comebackgang dokázal, že patrí medzi tých najlepších. Dodnes neprekvapí, keď Lukáš na svojom koncerte zahrá aspoň jednu skladbu z albumu Hype. Aj preňho tento album totiž samozrejme veľa znamená. Na ktorú skladbu z Pil Ciho debutu si máme zaspomínať nabudúce? Napíš do komentárov!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame