THROWBACK Vráť sa do doby, kedy Spirit pozval na tento hrozivý feat Ektora, Ega a Elpeho

Majk Spirit

Throwback na banger Majka Spirita (Zdroj: Facebook.com/Majk Spirit)

#Hoci teraz sa po streamoch a z prehrávačov púšťa nový album, v roku 2015 vydal Majk Spirit album, ktorým sa mu po debute znovu podarilo pretočiť našu scénu hore nohami. Dvojalbum Ypsilon v sebe priniesol nespočet hitov, pričom možno na niektoré tracky si takto po vyše osem rokoch nespomínaš. Práve preto sme sa dnes rozhodli si na jeden z tých najostrejších zaspomínať spoločne!

Generácia Ypsilon

Čierny, prvý z dvojice týchto výborných albumov, bol atmosfericky i prejavom citeľne tvrdší, ako jeho biely náprotivok. Aj to bolo dobrým dôvodom na to, prečo si v jeho trackliste svoje právoplatné miesto našla skladba s názvom „Len tak“. Speezy sa na tomto tracku s produkciou od Abeho nepredstavil sám, čo je vlastne aj témou tohoto článku. Prvý a zatiaľ jediný raz v kariére na tejto skladbe totiž Spirit spolupracoval s Ektorom, čo bola naozaj veľmi svieža kombinácia interpretov. Okrem Ektora sa však na feat dostavili aj Ego a Elpe a spoločne tak táto štvorica za majkom vytvorila naozajstný banger, ktorý si dodnes radi púšťame!

Generácia nového Nového človeka

Už však nie je rok 2015, ale k záveru sa blíži rok 2023. Majk Spirit nám takto aktuálne na zimu vydal dlhoočakávaný album nový čLOVek 2.0. Jeho už v poradí 11. štúdiový album nadväzuje na ten jeho zmieňovaný jeho sólový debut Nový človek z roku 2011, ktorý sa stal ikonickým dielom československej hudobnej scény. Album nový čLOVek 2.0 vyšiel na všetkých streamovacích službách v piatok 1. decembra 2022 a v jeho skladbách sme tradične opäť našli osobné aj spoločenské témy. O tom svedčí aj titulný videoklip „SavageS“, ktorý dropol Majk deň pred oficiálnym vydaním albumu.

“SavageS je podľa mňa jeden z najlepších songs v mojej kariére! Vznikal v priebehu niekoľkých rokov..postupne..každá veta má deep význam, ani slovo navyše..je to moja “Posledná večera”, moja “socha Davida”. Neni možné na prvé vypočutie pochopiť a precítiť všetko, čo v tej skladbe je. Užite si tento môj masterpiece. Zdravím všetkých mojich savages”, odkazuje ku skladbe Majk Spirit na svojich sociálnych sieťach.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Toto je TOP 5 najsledovanejších Pil Ciho videoklipov: Ktorý má najviac views?

Na albume nový čLOVek 2.0 spolupracoval s umelcami ako H16, Ben Cristovao, Separ, Momo, Dorian, Alan Murin, Dame a ďalšími. Album sľubuje nielen vynikajúce texty, ale aj skvelé hudobné aranžmány a zvukovú pestrosť. Majk Spirit spojil sily aj s vynikajúcimi producentmi ako Hellion, Grimaso, Abebeats, Jerry Lee, SpecialBeatz, Double, Übeatz, Maxo Šramek, Marek Šurin a ďalší. Album nový čLOVek 2.0 sme dostali v piatok 1. decembra 2023 na všetkých hlavných hudobných platformách.

Od nás si môžeš neskôr vychutnať aj recenziu k albumu, ktorá vyjde už čo v týchto dňoch! Do tej doby pokojne napočúvaj nový album a my ti už pripravujeme naše feelingy!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame