Nehanbia sa rapovať a spievať o Bohu: Títo chalani na Slovensko prinášajú Gospel Rap

Gospel Rap

Na Slovensko prichádza Gospel Rap (Zdroj: YouTube.com/Igor Pavelek)

#Radi u nás dávame priestor zaujímavým nápadom aj od menej známych mien, čomu bude rovnako tak aj tentoraz. V dnešný deň je to aktuálne pilotný singel z pripravovaného projektu s názvom Gospel Rap. Čo nám dvojica týchto chalanov vlastne najnovšie uvarila? Poď sa na to pozrieť spolu s nami!

Spájať všetkých bez rozdielu viery

V hlavnej roli tu máme chalanov menom Ignasio a Barton, ktorí si pre nás na najbližšie obdobie chystajú práve spomínaný projekt. Ten nebude výhradne kresťanský, ale bude spájať všetkých bez rozdielov viery.

Je jedno či je človek ateista, kresťan ši budhista. Dôležitý je najmä jehozámer a charakter. Môžeš mať vyšúchané kolená z kľačania pred oltárom, ale doma sa môžeš správať inak. Môžeš byť ateista, a keď príde do tuhého, ukáže sa tvoj charakter, a možno si vo finále aj lepším človekom ako práve ten dlhoročný kresťan. Takýmito myšlienkami chalani samozrejme nechcú odsúdiť náboženstvá, oni podľa ich názoru len pomáhajú nazrieť za oponu pravdy a tiež do vlastného vnútra, no je na nás, ako sa k tomu postavíme.

„Poskladal som kúsok skladačky, kde nerobím rozdiely pre vieru, ale naopak ich spájam. A o tom bude pripravovaný projekt Gospel Rap,“ hovorí Ignasio.

Ako sme sa od dvojice dozvedeli, najskôr budú vychádzať single, rôzne spolupráce ako napríklad skladba „Dotyky Ruže“ s Bartonom, s ktorým už Ignasio zároveň pracuje aj na ďalších skladbách. Ďalej si pre nás chystá vlogy z prostredia kresťanstva, budhizmu, taoizmu, šamanizmu, liečiteľstva a podobne… A podľa jeho slov to bude všetko naozaj pestré.

„Nehanbíme sa rapovať a spievať o Bohu. Práve naopak, hrdo zdieľame tento odkaz,“ vyjadrili sa chalani o svojom blížiacom sa albume. „Ak budem cítiť, že projekt je pre mňa samého prínosom, využijem tu energiu aj na oficiálny album,“ dodal na záver Ignasio. Poď si už spolu s nami vypočuť ich nový singel aj ty!

Čo je to gospel rap?

Pod pojmom gospel rap si najlepšie môžeš predstaviť jednoducho rapovú muziku, ktorá sa zakladá natémach kresťanstva a vecí s ním spojených. Je to do istej miery taktiež miešanie žánrov, nakoľko sa v gospel rape často mixujú prvky klasickej rapovej hudby s vplyvmi práve samotného gospelu. 

Na Slovensku nemáme veľa zásadných zástupcov tohto zmiešaného subžánru, preto je Ignasiov prísun skutočne veľmi vítaným a ocenia ho samozrejme najmä priaznivci podobných myšlienok a životných hodnôť. Držíme palce!

Sleduj nás aj na Instagrame 

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame