THROWBACK Keď nám Rytmus ukázal, že je stále ten istý Bengoro: Pamätáš si tieto tracky?

Rytmus

Keď Rytmus vydával sériu Bengorovky (Zdroj: YouTube.com/DONFANTASTICKYPESS)

#V závere minulého roka sme sa po dlhej dobe čakania dočkali jedného z najočakávanejších rapových projektov domácej scény. Rytmus vydal po pauze od roku 2016 svoj ďalší sólový album, ktorým sa teda konkrétne stal samozrejme projekt Bengoro 2. O tomto albume sme ti už písali niekoľko článkov, ale dôvodom, prečo sa k nemu takto v prvý aprílový deň vraciame je ten, že Rytmus sa nám v podobe svojho charakteru Bengora vrátil ešte aj niekoľko rokov predtým. Dnes si teda spoločne s tebou chceme zaspomínať na jeho krátku sériu trackov s názvom Bengorovky!

Návrat starého Rytmusa

Zhruba takto v tom čase všetci označovali tieto tracky, pričom bolo dohromady konkrétne tri a vychádzali v rokoch 2019, 2021 a aktuálne posledná v 2022. Táto séria v sebe niesla samozrejme vplyv Rytmusovho sóla Bengoro z roku 2006, čo teda znamenalo tvrdšie beaty a takisto aj tvrdší prejav, ktorým je Rytmus tak charakteristický. Prvou z týchto skladieb bola vec „Som s5“, ktorú produkoval Aceman:

Ako ďalšiu tu máme rovno tretiu Bengorovku, pretože tomuto throwbacku sme chceli dať istú (našu vlastnú) postupnosť. Tento track je jediný, kde si Rytmus zavolal hosťa a takisto aj jediný, ktorý dostal aj plnohodnotný videoklip. Ide o skladbu „Zombie“, na ktorú si prišiel zahosťovať Mega M. Treba povedať, že Rytmus a Mega M je dvojica, ktorej to za mikrofónom vždy extrémne sedelo a inak tomu nebolo ani v tejto silnej skladbe!

Nič iné iba pravda

Druhú časť série Bengorovky sme zámerne doteraz vynechali, pretože sa jej chceme povenovať trošku obšírnejšie. Ide totiž o pokračovanie kultovej skladby „Prečo“, ktorá sa objavila práve v roku 2006 na albume Bengoro a produktoval ju dobre známy Hajtkovič. Pamätáš si tento legendárny track aj ty? Pretože my si prvého Bengora púšťame radi dodnes!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Vždy robil čo chcel, aj keď to ľudia necenili: Separ novým trackom zase odje*al strop

Takisto ako aj v prípade prvej Bengorovky „Som s5“, aj v tejto druhej, a teda „Prečo 2“ využil Rytmus veľmi vydarenú produkciu od Acemana. Pokiaľ však Rytmusovho tvorbu sleduješ aj v súčasnosti, pravdepodobne ti neuniklo, že pri dvojke sa séria týchto skladieb (nie Bengoroviek, ale Prečo) nezastavila! Pokračovala ďalej a to dokonca pomene nedávno…

Album Bengoro 2 z decembra minulého roka totiž vo svojom trackliste priniesol aj track „Prečo 3“, ktorý patrí rozhodne medzi to najlepšie, čo sme na tomto projekte dostali. Otvára opäť silné témy, pričom Rytmus sa na tejto trojke nepredstavil sám, ale chrbát mu kryli rovno dvaja silní hráč. Pouličný Autor Tónov zo Slovenska a takisto aj Dollar Prync z Českej Republiky. Skladba „Prečo 3“ nám teda takto na záver krásne prepojila obe série, pričom dokonale vystihuje všetko, čo majú symbolizovať.

Pôvodne plánovaný throwback sme teda zo série Bengorovky premostili na sériu skladieb „Prečo“, čo sa nám teda zdá nielen veľmi prirodzené, ale takisto aj veľmi dúfame, že sa v oboch prípadoch ešte niekedy dočkáme pokračovania. Obe tieto série súi totiž niečo, čo majú fanúšikovia na Rytmusovi veľmi radi a bola by škoda, keby sme sa toho už dočkať nemali. Ak náhodou, budeme ťa dozaista informovať medzi prvými!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame