THROWBACK Časy, keď bola H16 nebezpečná pre systém: Takáto bola legendárna crew!

H16

Spomienka na track "Legendárna" (Zdroj: YouTube.com/Majk SPirit)

#Po krátkej odmlke pokračujeme v rýchlom tempe v našich (ne)pravidelných throwbackoch, kde sa venujeme skladbám alebo aj albumom, ktoré si buď zaslúžia viac pozornosti, ako sa im v čase ich publikovania dostala, alebo boli svojho času prvotriednymi bangrami a je teda určite na mieste, aby sme si ich pripomenuli. Track, o ktorom bude reč dnes s určitosťou spĺňa konrkétne faktor číslo dva. Track „Legendárna“ od H16 je hudobná bomba, ktorá teraz začína hrať v ušiach nejednému z vás.

Prichádza legendárna crew…

A už určite presne vieš, čo bude pokračovať ďalej. Túto skladbu, ktorej klip na YouTube vyšiel oficiálne v roku 2012, videlo k dnešnému dňu takmer 6 miliónov ľudí. Svoj peak, alebo ak chcete pomyselný vrchol, zažila v časoch, kedy ešte sociálne siete v našich končinách neboli také rozšírené teraz. Keby totiž takýto banger vyšiel dnes, pozretia by pravdepodobne boli na úrovni desiatok miliónov vzhliadnutí. Ale nepoďme polemizovať, poďme si pripomenúť tento legendárny track od legendárnej crew.

Rok 2012, skupina H16 je, dá sa povedať na vrchole a Majk Spirit, Otis a Cigo sa skutočne bavia. Výborný song, skvelá spolupráca, kvalitný beat a niekoľko naozaj trefných prirovnaní, ktoré sú nadčasové. Chalani z H16 spomenú okrem iného a iných napríklad El Clásico (názov pre futbalový zápas medzi FC Barcelona a Realom Madrid), Charlieho Sheena a legendárny seriál Dva a pol chlapa a samozrejme napríklad aj Boba Marleyho. Ak ste zažili nejaké akcie so svojou partiou či letné festivaly, kde hral prím rap, tak určite potvrdíte, že táto skladba hrala aspoň raz.

Ak máš chvíľu času, odporúčame, aby si si pozrel okrem klipu samotného na YouTube aj sekciu komentárov pod videom. Následne zistíš, že ľudia tento track počúvajú dodnes, čo po takmer jedenástich rokoch len a len potvrdzuje, akú silu táto skladba mala a stále ešte má.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
RECENZIA Nečakané, ale o to lepšie: Viktor Sheen vydal adepta na album roku

Dočkáme sa pokračovania?

Je nám asi jasné, že track s podobným vibeom už len tak ľahko nevznikne, ale ako sa vraví, nádej umiera posledná. Track „Legendárna“ mal svoje právoplatné miesto na albume Nový človek od Majka Spirita, ku ktorému sa už o pár dní dočkáme očakávaného pokračovania! Na albume Playlist sa síce chalani z crew H16 neukázali, ale veľmi dúfame, že v projekte Nový človek 2 ich opäť budeme počuť a legendárna crew nám zase raz spoločne ukáže svoju silu!

Predpredaj albumu Nový človek 2 sa spúšťa už 11.11. a my sa s tebou potom určite o všetky naše pocity a dojmy z tohto projektu podelíme v recenzii!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame