Po Barbie ďalší trhák: Chystá sa filmové spracovanie obľúbenej hry The Sims, produkovať ho bude Margot Robbie

Filmové spracovanie populárnej hry The Sims bude mať pod palcom aj Margot Robbie (Zdroj: Electronic Arts)

#Svojej filmovej verzie sa už dočkala nejedna počítačová hra a ako sa zdá, čoskoro medzi ne pribudne ďalšia. Tentokrát pôjde o obľúbenú simuláciu The Sims, ktorá si priazeň svojich fanúšikov drží už od roku 2000. Za zmienku nepochybne stojí aj fakt, že pripravovaný film bude produkovať spoločnosť herečky Margot Robbie, ktorá stojí aj za hitom minulého leta, trhákom Barbie.

Hra s neobmedzenými možnosťami

Silent Hill, Resident Evil či Mortal Kombat. Filmové spracovania videohier nie sú ničím nevídaným, no väčšinou sa ich dočkajú hry ponúkajúce pútavý príbeh. Možno ťa teda prekvapí, že čoskoro sa dočkáme aj filmu zo sveta hry The Sims, v ktorej príbeh tvorí každý hráč podľa seba.

Hra The Sims je simuláciou, v ktorej máš (takmer) úplnú kontrolu nad životom svojej postavy či postáv. Okrem toho, že simíkov môžeš sprevádzať každodennými činnosťami, im tiež môžeš pomáhať budovať kariéru, plniť životné ciele a budovať vzťahy s ostatnými. Ak ťa zaujíma bytový dizajn, môžeš sa zase vyhrať so zariaďovaním.

Ak si do hry ochotný aj čo-to investovať, môžeš si vybrať z množstva rozšírení či balíčkov, ktoré do tvojej hry pridajú nielen nové objekty, ale aj možnosti. Okrem nového nábytku či oblečenie si tvoji simíkovia vďaka početným rozšíreniam môžu napríklad adoptovať domácich miláčikov, vybrať sa na dovolenku, bývať v byte či sa dokonca stať upírmi alebo čarodejnicami. Fantázii sa skrátka medze nekladú.ň

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by The Sims (@thesims)

Neľahký oriešok

Ako sa však dá takáto hra spracovať do filmu? Ak si hráčom The Sims, možno si vieš vytvoriť istú predstavu. Stanú sa hlavnými postavami filmu stálice The Sims, ako rodina Gothovcov či Landgraabovcov? Budú bezradne mávať rukami, keď nebudú vedieť prejsť popri kuse nábytku ani napriek očividnému dostatku miesta a poháre umývať zásadne v kúpeľni? Možností je neúrekom a filmoví tvorcovia budú mať pred sebou neľahkú úlohu zachovať atmosféru hry a zároveň prísť s pútavým príbehom.

Možno ti napadlo, že The Sims ohľadom svojej „sfilmovateľnosti“ do istej miery pripomína Barbie, ktorá minulý rok zožala nemalý úspech. Nie je teda prekvapením, že film podľa The Sims bude mať na starosti rovnaká produkčná spoločnosť, ako práve spomínanú Barbie. Jednou z hlavných tvárí spoločnosti LuckyChap je navyše herečka Margot Robbie, ktorá Barbie stvárnila.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Max (@streamonmax)

<script>

Okrem produkčnej spoločnosti je známe už aj meno režisérky filmu. Tou bude Kate Herron, ktorá režírovala prvú sériu marvelovského seriálu Loki. Herron sa bude podieľať aj na scenári, ktorý má písať spolu s Briony Redman a na filme bude spolupracovať aj vydavateľ The Sims, spoločnosť Electronic Arts. Príprava filmu je však zatiaľ v počiatočnom štádiu, takže podrobnosti ako napríklad jeho názov, herecké obsadenie či dátum premiéry zatiaľ známe nie sú a fanúšikovia The Sims si na ne ešte nejaký čas budú musieť počkať.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, people.com, hollywoodreporter.com
Odporúčame