Nové rozšírenie legendárnej hry The Sims 4 šokuje svet: V Rusku ho však nenájdete, toto je dôvod

Rozšírenie The Sims 4 v Rusku nenájdete, toto je dôvod

Rozšírenie The Sims 4 v Rusku nenájdete, toto je dôvod. (Zdroj: Unsplash.com / Fredrick Tendong)

#Tvorcovia legendárnej hry The Sims 4 prišli so šokujúcim rozšírením, ktoré rozprúdilo vášne. V Rusku ho však nenájdete, kvôli ich zákazu.

Nové rozšírenie k legendárnej hre The Sims 4 sa volá My Wedding Stories (Moje svadobné príbehy) prináša možnosť, zosobášiť sa s človekom rovnakého pohlavia. Už v traileri tak môžeme sledovať, že bude možné tvoriť aj homosexuálny pár. Video totiž ukazuje svadbu Dom a Cam, ktoré sa do seba zamilujú a jedna z nich kvôli tomu dokonca zruší svoju plánovanú svadbu s mužom.

Dievčatá sa tak napokon rozhodnú stráviť spolu celý život až kým napokon spoločne nezomrú. A práve táto nová  funkcia rozprúdila vášne. Rozšírenie tak nebude môcť byť distibuované v Rusko, kde je zakázané ukazovať obsah s prvkami LGBT komukoľvek, kto je mladší ako 18 rokov.

Tvorcovia sa však aj napriek tomu rozhodli, že táto verzia nebude dostupná všade, rozhodli nemeniť svoje plány a rozšírenie neupravoať. „Počas vývoja a tvorby príbehu o Dom a Cam sme si uvedomili, že spôsob, akým sme ho chceli vyrozprávať, nebude niečo, čo by sme mohli voľne zdieľať po celom svete. Rozhodli sme sa tak vzdať sa vydania My Wedding Stories na miestach, kde by sme museli zmeniť príbeh kvôli odlišným zákonom,“ informovali o tom tvorcovia v liste, ktorý bol publikovaný v portály EA.

Ruské zákony o „gay propagande“ zakazujú ukazovať obsah LGBT všetkým osobám mladším ako 18 rokov. V USA bude však táto verzia povolená aj pre tínedžerov a v Európe sa zas odporúča deťom vo veku nad 12 rokov.

Zdroj: hashtag.sk, vice.com
Odporúčame