Hollywood je porazený: Ruská posádka nakrúcala 12 dní film vo vesmíre a bezpečne pristála späť na Zem

The Challenge je prvým filmom, ktorý bol nakrútený na obežnej dráhe Zeme

The Challenge je prvým filmom, ktorý bol nakrútený na obežnej dráhe Zeme (Zdroj: Russia Channel One)

#Americký Hollywood v spolupráci s NASA už viac ako rok hlási, že pošle Toma Cruisa do vesmíru, aby nakrútil prvý celovečerný film mimo Zem. Avšak prerátali sa. Ruskí filmári miesto rečí a sľubov skutočne poslali na obežnú dráhu Zeme režiséra s herečkou Yuliou Peresild a predbehli tak Ameriku.

Modul misie Soyuz MS-18 pilotoval kozmonaut Oleg Novitsky a spoločne s ním leteli na ISS (Medzinárodnú vesmírnu stanicu) aj ďalší štyria ľudia. Vo výške viac ako 400 kilometrov nad Zemou nakrúcali po dobu 12 dní. Na celkovom filme sa táto vesmírna návšteva odrazí ako 30 – 40 minútová pasáž. Herečka Peresild v nej bude operovať srdce v beztiažovom stave.


Turizmus budúcnosti: Koľko stojí cesta do vesmíru a kde si môžeš kúpiť lístok?


Okrem ruskej herečky si menšie úlohy strihli aj vedci na ISS a taktiež aj režisér. Ten sa pred kamerami ukázal po prvýkrát. Yulia Peresild opisuje svoj zážitok nasledovne: „Najprv som si myslela, že 12 dní v kozme bude dlhá doba, no keď napokon nadišiel čas odísť, nechcelo sa mi.“ Vzletu ani odletu sa nebála, pretože verila pilotovi Novitskemu.

Úsmev neskrýval ani sám režisér Kim Shipenko: „Bolo to čosi neskutočné. Musím nejaký čas spracovať, čoho som bol svedkom. Jedno je však isté – naučil som sa nakrútiť film sám, pretože som musel byť režisérom, kameramanoch, osvetľovačom aj hercom naraz.“

Snímka The Challenge, ktorá sa do histórie kinematografie rozhodne má čím zapísať, sa na plátnach kín objaví už budúci rok. Ak bude distribuovaná aj v našich kinách, podporíš ju?

Herečka Yulia Peresild po pristátí v Kazachstane
Herečka Yulia Peresild po pristátí v Kazachstane (Foto: Sergei Savostyanov)
Zdroj: hashtag.sk, rt.com
Odporúčame