TEST zubnej pasty, ktorá pobláznila internet: Naozaj tento fialový zázrak vybieli chrup?

fialový korektor

Pasta pobláznila internet (Zdroj: hashtag.sk)

#Posledné týždne sme na sociálnych sieťach mohli pozorovať priam bitku produktov o pozornosť kupujúcich. Zo všetkých však vyčnievala najmä fialová zubná pasta, ktorú promovali influenceri.

Táto „zázračná“ zubná pasta sľubovala rýchle vybielenie zubov. A kto by nechcel mať žiarivo biely úsmev za taký krátky čas? Rozhodli sme sa preto, že si na tento zázrak posvietime v rámci našich testov.

Čo o značke a produkte vieme?

Za fialovou zubnou pastou stojí značka Hello Coco. Tá sa zameriava na produkty určené na domáce bielenie zubov.

Ich fialová zubná pasta sa oficiálne označuje ako „farebný korektor na bielenie zubov“. Produkt sme kupovali v sieti dm-drogerie a stál bez akejkoľvek zľavy 19,95 eur. Balenie má 30 mililitrov. Výška ceny je otázna. Rozhodne nemôžeme povedať, že ide o lacnú zubnú pastu, avšak, keď bude fungovať tak, ako výrobca sľubuje, tak môže byť suma prijateľná.

Obal je naozaj pekný (Zdroj: hashtag.sk)

Balenie

Prvým obalom je čierna škatuľka, v ktorej sa ukrýva korektor. Má formu tuby. Rozhodne môžeme povedať, že táto tuba pôsobí ako dvojité sklo. Navodzuje to mimoriadne luxusný dojem. Samotná aplikácia korektoru potom prebieha stlačením pumpičky.

Konzistencia

Po stlačení pumpičky sa z obalu vysunie tmavofialová hmota. Konzistenciu však nemá ako klasická zubná pasta. Je oveľa redšia. Pri testovaní produktu a fotení sa nám stalo, že pasta, respektíve korektor sa trochu roztiekol, kým sme urobili poriadny záber – a veruže to zasa netrvalo to dlho.

Konzistencia je pomerne tekutá (Zdroj: hashtag.sk)

Chuť a pocit sviežich zubov

Pri umývaní zubov máme v ústach sladkastú chuť. Napriek tomu pocit sviežosti nie je ani len minimálny. Oveľa radšej máme pasty, ktoré majú mentolový základ. V poriadku, nie je to cieľom tohto produktu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TEST Instantné kapučína nás prekvapili - nepríjemne: Iba sladká voda bez stopy po káve!

Najskôr sme ním skúšali nahradiť klasické ranné čistenie zubov, neskôr sme to robili tak, že sme si zuby najskôr umyli klasickou zubnou pastou a potom sme si ich umyli ešte týmto korektorom. Tento postup bol lepší z pohľadu sviežeho dychu, ale bola to trochu otrava.

Fotografia pri umývaní zubov (Zdroj: hashtag.sk)

Efekt bielych zubov

Korektorová pasta má pomôcť rozjasniť zuby. V zásade to má fungovať veľmi jednoducho – nanesením fialovej sa zneutralizujú žlté podtóny, čo vo výsledku spôsobí jasnejší odtieň bielej. Koniec koncov, túto metódu môžeme už dlhé roky pozorovať pri takzvaných fialových šampónoch.

Produkt sme testovali týždeň. Zaznamenali sme si fotografiu pred vyčistením, počas neho a tiež po absolvovaní ústnej hygieny. Striedali sme pritom aj zubné kefky – používali sme klasickú aj sonickú.

Záverečné zhodnotenie

Ani my, ale ani okolie si nevšimlo žiadny rozdiel, ani len minimálny. V peňaženke sme boli ľahší o takmer dvadsať eur a doma máme nefungujúci produkt. Samozrejme, možno je to subjektívne a niekomu to môže pomôcť vybieliť zuby. V našom prípade to však nefungovalo. Aj preto odporúčame, že ak už túžiš po bielych zuboch, daj si ich profesionálne vybieliť u zubného lekára.

Na sociálnych sieťach však nájdeš množstvo fotografií, ktoré ukazujú rozdielny stav PRED a PO. Myslíme si, že záleží aj na tom, v akej izbe je fotografia fotená, aký je dopad slnečných lúčov a ďalšie podmienky, ktoré môžu ovplyvniť žiarivosť zubov.

Prvé umytie, uprostred skúšobného týždňa a záverečné umytie (Zdroj: hashtag.sk)

Zároveň nás táto pasta nepresvedčila na opätovnú kúpu. Nielenže nevybielila zuby, ale zároveň sme po nej nemali v ústach pocit sviežosti. Body by sme tomuto produktu dali za pekné balenie, príjemnú príchuť a konzistenciu. To je však za tú cenu veľmi, ale veľmi málo.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TEST Polomáčané sušienky v čokoláde: Očakávaní favoriti nás veľmi sklamali

Na záver tiež treba podotknúť, že každý z nás má predispozíciu na určitý odtieň zubov. Platí tiež, že čím priesvitnejšia je zubná sklovina, tým viac majú zuby tendenciu sfarbiť sa do žltého odtieňa. Vplyv na farbu má tiež mnoho ďalších aspektov, napríklad pitie rôznych nápojov a farebného jedla, ako sú čaj a káva, alkohol, bobuľové ovocie, ale tiež fajčenie. Ak máš teda chuť vyskúšať tento korektor na sebe, je to samozrejme na mieste.

Naše hodnotenie

Pocit sviežich zubov: ⚫⚪⚪⚪⚪
Konzistencia: ⚫⚫⚫⚪⚪
Príchuť: ⚫⚫⚫⚪⚪
Balenie: ⚫⚫⚫⚫⚫
Efekt vybielenia: ⚪⚪⚪⚪⚪
Pomer cena vs. kvalita: ⚪⚪⚪⚪⚪

Už si vyskúšal fialovú pastu Hello Coco?

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame