Tesla predstavuje štvorkolku pre najmenších: Povozil by si sa na novom Cyberquade?

Tesla predstavuje nové vozidlo Cyberquad

Tesla predstavuje nové vozidlo Cyberquad (Zdroj: Tesla)

#Po predstavení pickupu Cybertrucku rozširuje Tesla svoju ponuku vozidiel. Tentokrát sa zamerali na detských nadšencov štyroch kolies a svetlo sveta uzrela štvorkolka Cyberquad. Tesla s ňou má očividne veľké plány a zaujať by mala ako deti, tak aj rodičov.

Štvorkolka bude určená deťom. Tesla konkrétne uvádza, že je vhodná na jazdenie od 8 rokov života pri maximálnom zaťažení 68 kilogramov. O maximálnu rýchlosť 16 km/h sa postará elektromotor (ako inak) s výkonom 500 W. Rýchlosť síce neznie ktovieako dobre, no čo by si dal za to, keby si si v detstve našiel taký vianočný darček?


Ako múti miliardár Elon Musk vody v kryptosvete a prečo sa oplatí sledovať jeho twitter?


Cyberquad je vybavený li-ion batériou, vďaka čomu by malo vozidlo byť až trojnásobne rýchlejšie oproti plánovanému použitiu oloveného akumulátora. Podľa Radio Fleyer, ktorý sa na výrobe podieľali, má štvorkolka predný aj zadný náhon a disponovať bude aj kotúčovými brzdami. Sedadlo sa dá nastaviť podľa výšky dieťaťa a výrobca nezabudol ani na LED svetelné lišty.

Ruku na srdce. Nezáleží na tom, akej vekovej kategórii je toto vozidlo určené, ani koľko máš rokov. Povozil by si sa na novej Tesle Cyberquad?

Zdroj: hashtag.sk, teslamagazin.sk
Odporúčame