Aj hviezdy občas nosia tepláky: Tereza Mašková v novej skladbe odkrýva svoje dve tváre

Nová pieseň Terezy Maškovej ukazuje speváčku nielen ako hviezdu v žiare reflektorov (Zdroj: Youtube/Tereza Mašková Official)

#Väčšinu mladých hudobných hviezd po istom čase zomelie šoubiznis a urobí z nich len ďalšiu marketingovú položku. Našťastie existujú výnimky. Speváci, ktorí do piesní vkladajú samých seba. Touto cestou sa vybrala aj Tereza Mašková. Jej nová pieseň Jíst, Spát, Meditovat, Milovat je toho dôkazom. Ku skladbe bol tiež natočený príjemný videoklip.

Odvážna výpoveď

Hoci sa ružovovlasá Tereza Mašková stala piatou víťazkou československej SuperStar už relatívne dávno, veľký záujem o jej tvorbu pretrváva dodnes. Na konte má dva albumy, pričom na oboch nájdeš niekoľko úspešných singlov. S takouto bilanciou sa síce môže pochváliť viacero jej speváckych kolegýň, no ako sa zdá, Tereza nehodlá spomaliť.

Práve naopak. Ako sme spomenuli v úvode, v novinke Jíst, Spát, Meditovat, Milovat stavila na úprimnosť a odvahu hovoriť aj o svojich menej príťažlivých stránkach. Práve to sa udialo nedávno, keď sa Tereza verejne priznala k závažnému psychickému ochoreniu – poruche príjmu potravy. To dodáva skladbe punc osobnej výpovede aj vzhľadom na to, že týmto problémom určite trpí oveľa viac žien. Mnohé z nich však o tom nehovoria.

Šťastná vďaka maličkostiam

V novej skladbe a videoklipe speváčka odhaľuje svoje čerstvo nájdené životné motto – osobný recept na šťastie. „Debatovali sme s autormi textu a hudby Jánom Vávrom a Ronym Janečkom o tom, čo nás v živote robí šťastnými. Keď som sa pozrela na seba: zrýchlený svet, večný stres, skúšky, koncerty, zodpovednosť pred publikom, vysoké ciele. Zakaždým, keď sa v tom zhone na chvíľu zastavím a vydýchnem, tak si zrazu uvedomím, že okrem mojej práce, ktorou dýcham, to čo ma v živote robí šťastnou a bez čoho sa nedá zaobísť, je vlastne jesť, spať, meditovať a milovať. A takto vznikla táto skladba,“ prezradila k téme obľúbená speváčka.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Linduš Styles je influencerkou už 10 rokov: Nechcela by som to ako full-time job

Ako dodáva, počas práce nad touto pesničkou si ešte plne neuvedomovala závažnosť svojej choroby a myslela si, že je viac-menej v pohode. Teraz, keď ju dennodenne rieši a počúva svoju pieseň, má pocit, že skladba ju lieči. A podľa vlastných slov sa podľa nej snaží aj žiť.

Na natáčanie videoklipu spomína s úsmevom: „Mám radosť, že do klipu prijala pozvanie moja sestra Veronika. Plánovali sme to dlho a tentokrát to konečne vyšlo. Hlavnou témou sú totiž dve tváre mojej osoby. Jedna Tereza, ktorá miluje svoju hudobnú cestu, koncerty, publikum, žiaru reflektora, flitre, make-up, šperky…

…a tá druhá je normálne dievča bez make-upu, ktoré má rado tepláky a je jednoducho obyčajné. A obe Terezy, to som ja! Čo nie je nič neobvyklé, väčšina kolegýň z brandže mimo reflektorov, sú obyčajné nenamaľované dievčatá, prevažne v ležérnom oblečení, aj zo sekáča a bez podpätkov”, dodáva charizmatická speváčka, ktorá teraz v marci vyráža na svoje historicky prvé turné a ohlasuje predpredaj vstupeniek na tohtoročné jesenné koncerty s názvom Růžová Lucerna 2.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: Tlačová správa/Olívia Lerner a René Kekely
Odporúčame