Linduš Styles je influencerkou už 10 rokov: Nechcela by som to ako full-time job

Linduš Styles

TikTokerka Linduš sa snaží svojim sledovateľom odovzdať posolstvo v oblasti duševného zdravia a sebarozvoja (Zdroj: Osobný archív/Linduš Styles)

#Hovorí si Linduš Styles a je aktívnou influencerkou na najpopulárnejších sociálnych sieťach. Poznať ju môžeš najmä z TikToku, no content tvorí aj na ostatných platformách. Mladá a ambiciózna žena toho stíha naozaj mnoho, aj napriek tomu, že to nie je vždy ľahké. Svoj boj za duševné zdravie sa snaží šíriť aj medzi svojich fanúšikov na sociálnych sieťach. Čo jej pomáha v boji s úzkosťami a ako pristupuje k sebaláske?

Ako by si predstavila samú seba čitateľom, ktorí ťa nepoznajú?
Ahojte, milí čitatelia, moje meno je Linduš. Poznať ma môžete zo sociálnych sietí pod menom Linduš Styles, kde pôsobím už naozaj veľa rokov. Začínala som takým mixom videí každého typu na YouTube, skôr teda lifestyle.

Momentálne je u mňa hlavnou témou motivácia a sebaláska. Predovšetkým tá z môjho vlastného života a v spojení s problematikou psychického zdravia, keďže pojmy úzkosť či panický atak mi rozhodne cudzie nie sú. No a popri online svete študujem na vysokej škole, konkrétne masmédiá a marketing.

To mi pomáha zdokonaľovať sa v mojej práci, keďže influencerstvo je súčasný trend. Popri tomto všetkom pracujem aj ako externá redaktorka, v skratke, píšem domáce a zahraničné správy pre online web.

Z čoho vznikol nápad pre tvorbu online contentu?
Vznikol úplne spontánne (smiech). Podotknem, že som skôr introvert a z každého krúžku som ušla… Takže internetové prostredie bolo pre mňa safe. Najskôr som mala stránku na FB, natočila som tam nejaké video „fakty o mne“ , ľudia mi napísali, či nechcem skúsiť YouTube videá, naštudovala som si to a založila som si kanál, ktorý toto všetko odštartoval.

Momentálne z nedostatku času pôsobím už len na TikToku a Instagrame. No toto moje pracovné hobby naozaj milujem a mám tu najlepšiu komunitu, ktorá ma často aj motivuje.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TikTokerka Dominika motivuje k sebaláske: Nie vždy som sa dokázala prijať, ale som na dobrej ceste
Pre Linduš je na sociálnych sieťach momentálne hlavnou témou motivácia a sebaláska (Zdroj: Osobný archív/Linduš Styles)

Čo považuješ za najťažšie na svojej práci?
Určite to, že táto práca akoby nemala časové hranice. Aj keď vypnem wifi či odložím mobil, stále rozmýšľam, aké bude ďalšie video, kedy ho vydám, ako kreatívne a pútavo natočiť danú spoluprácu… Hlavne, aby to všetko tých mojich ľudí bavilo.

Keďže je mimoriadne rýchla doba, objavujú sa stále nové a novšie trendy, neustále tiež pribúda influencerov, človek naozaj nemôže „zaspať“ dobu, aby bol stále „in“. Trošku som to možno pritiahla za vlasy, ale pokiaľ ťa influencerstvo naozaj živí, musíš byť aktívny a teda aj kreatívny. Ak to teda človek berie seriózne a zodpovedne, ako sa to snažím brať ja. (úsmev)

Tiež je niekedy náročné realizovať spoluprácu so značkou či klientom. Sú termíny, ktoré musíš dodržať, pošlú ti brief, ktorý je nutné si naštudovať. Potom sa dohadujete na cene, čo tiež nie je také „easy“, ako by sa zdalo…

Zo začiatku som si nevedela povedať, akú mam vlastne hodnotu – veď ako by som to len vedela? Samotné vytvorenie videí je často zdĺhavý proces, najmä, keď ti to klient vráti na pretočenie. Zo začiatku sa ma dotklo, keď sa mi to stalo, lebo som to brala ako zlyhanie. No ako študujem, tak to chápem aj z pohľadu samotného klienta.

Občas je teda ťažké skĺbiť všetky moje práce a školu dokopy, vyžaduje to harmonogram a sebadisciplínu. Okrem tohto je asi najťažšie zostať sám sebou a nedať sa pohltiť internetom, číslami či hejtermi. A vedieť žiť reálny bežný život, ktorý je všade okolo nás.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Nový TikTok trend na obzore: Sugar Plum Fairy je dielom Hailey Bieber, dostane aj teba?

Aký post ťa „vystrelil“ do väčšieho povedomia?
Myslím, že motivačné video, ktoré malo cez 500-tisíc videní. Teraz to ide tak pekne plynulo. Nie je to násilné, idem si svojou cestou a aj keď je možno pomalšia, tak je skvelá.

Ako sa hovorí? Že pomalšie ďalej zájdeš? To je môj prípad a som šťastná, pretože stíham aj žiť, pracovať, byť s mojou rodinou a zároveň si plniť sny. Nechcela by som influencerstvo ako full time job.

@lindus_stylesPozrel si?❤️ na mojom ig lindus_styles sa mozeme porozpravat, budem vďačná za follow♬ Sad Emotional Piano – DS Productions
 

Kým si z tvojho pohľadu – je odlišné „tvoje ja“ na sociálnych sieťach než v súkromí?
Kedysi by som povedala, že v strašne veľa veciach (smiech). No teraz, ako som dospela a „vyliečila“ sa z depresívnych stavov, som to prestala rozlišovať. Nikdy som nebola úplne iná (to nie, na nič sa nehrám). Ale teraz som akosi viac vyrovnaná, uvoľnená... Možno je to aj motivačným contentom, ktorému sa venujem, lebo vychádza priamo zo mňa.

Ale povedzme si pravdu, na internete rozpravám oveľa viac než naživo. V škole som dosť tichá. A možno som tam aj o kúsok sebavedomejšia. Na tom tiež pracujem. Som totiž taký introvertný extrovert alebo skôr v realite sa veľmi prispôsobujem okoliu a nálade ľudí. No aj tak najviac milujem svoj pokoj a rodinu.

Čo by si na sebe okamžite zmenila, keby máš tú možnosť?
Aby som si viac verila. Verila sama sebe to, čo všetko viem dokázať. Mne to bolo povedané aj na štátniciach, kde som mala menšiu úzkosť, či naozaj všetko viem. Všetko som vedela, vyzerala som ako pred infarktom, ale nakoniec som mala čisté áčka. Komisia mala zo mňa asi chaos (smiech) .No povedali mi krásne slová...

Tiež mi to prízvukuje aj môj kamarát a pripomína mi, čo som vlastne osobnostne už zvládla. A v neposlednom rade môj terapeut, ktorý mi hovorí, že som na seba strašne prísna. Priznávam sa. Stále mám tendenciu na seba tlačiť, ale tiež na tom pracujem (úsmev).

Na štátniciach bojovala s úzkosťou (Zdroj: Osobný archív/Linduš Styles)

Stretávaš sa s negatívnymi komentármi? Ako sa s nimi vyrovnávaš?
Prešla som si šikanou na základnej škole (zo strany detí), v podstate aj na strednej škole, ale trochu z opačnej stránky. Našťastie, nie až v tak brutálnej forme. Ale bolo pre mňa aj tak mimoriadne náročné spracovať to. Ak si týmto prechádzate, prosím, riešte to. A áno, dá sa to vyriešiť a bude vám lepšie. Nemalo by sa to stávať.

Čo sa týka sociálnych sietí, v minulosti som mala hate komenty. Spočiatku to bol pre mňa šok ako pre dieťa, nechápala som, prečo mi to vlastne píšu. Ustála som to všetko s mojou maminou, ktorá je úžasná a vždy ma niekoľko hodín počúvala a riešila to so mnou. Nikdy som našťastie nemala veľa hejtu, skôr prevažuje to pozitívne, za čo som veľmi vďačná.

Na sociálnych sieťach sa venuješ aj tematike selflove. Čím ti je táto téma blízka?
Sebaláska je mimoriadne dôležitá pre každého človeka. Sama v tom ešte nie som na úrovni, na akej by som chcela byť, preto o tom aj rozpravám.

Je to ale náročná a citlivá téma. Ľudia o tom často nehovoria, každý ma tam vonku akoby nasadenú svoju sociálnu masku. Mám sa dobre, nič nemám nové, ako sa máš ty? Toto sú bežné rozhovory, ale nikto ti nepovie: Vieš čo, dnes sa cítim sama so sebou tak zle, mam pocit, že som pribrala, nespala som kvôli ataku, prechádzam si šikanou, neznášam svoje telo...

Keď som začala hovoriť napríklad o úzkostiach, ani som netušila, koľko ľudí okolo mňa tým trpelo alebo trpí. Podľa mňa by toto ľudí tak hlbšie spojilo a navzájom by sme sa potiahli. No online svet je zatiaľ asi na to viac pripravený (úsmev).

Skúsme sa viac ľúbiť, seba samých. Klišé, ale postav sa pred zrkadlo a povedz si, čo máš na sebe rád. Čo je na tebe pekné? A nepovedz, že nič, prosím. Toto mi tak často píšu najmä mladé baby a potom otvorím ich profil, kde sú proste také pekné baby... Nič im nechýba a trápia sa... Často má na tom, bohužiaľ, podiel šikana, ale aj zlé domáce prostredie. Strašne ma to mrzí.

@lindus_stylesAhoj ako sa máš?❤️ ig: lindus_styles♬ New Home (Slowed) - Austin Farwell
<script> 

Blízkou ti je aj téma duševného zdravia. Prečo pokladáš za dôležité o tejto téme hovoriť?
Ach, táto „moja“ téma (úsmev). Posledné roky som nehovorila doma každý deň nič iné, než slovo atak a úzkosť. Bohužiaľ, psychické choroby sú tu a stále narastajú. Našťastie sa o nich pomaly začína rozprávať.

Ľudia to ale stále akoby nepoznajú. Napríklad, pri panickom ataku máte naozaj pocit, že zomierate a akýkoľvek výsmech či nepochopenie vám iba pridá. Ak vás trápia úzkosti či depresie, vyhľadajte odborníka. Naozaj... Pretože dostať sa z toho dá.

A áno, je rozdiel mať zlý deň či myšlienku, to mávam aj teraz, než celé dni len plakať a trpieť. Iba teraz to konečne vidím reálne. Začala som nanovo žiť, a to len za pomoci maminy, psychoterapeuta a najlepšieho kamaráta. A ešte jednej tetušky, ktorá si podobným prešla a držala ma asi štyri roky pri živote. Asi doslova...

Jednoducho, keď ťa bolí zub, ideš k zubárovi a nečakáš. Tak prečo to nedopraješ aj svojej hlave či duši? Naozaj to nie je hanba, pomôžu ti.

Na sociálnych sieťach sa venuješ aj beauty tematike. Aká beauty vychytávka sa podľa teba preceňuje a čo, naopak, baby podceňujú?
Uff, síce sa líčim, ale ja sa stále považujem za amatéra. Poviem možno úplne bežnú vec, ale podľa mňa je veľmi dôležite si beauty blender naozaj navlhčiť a nevykašlať sa na to. Veď make-up hneď inak chytí, no nie? (smiech) A tiež som nepochopila tie všelijaké pomôcky a predmety na linku či obočie. Máte si to pomocou toho kresliť, ale mne to teda nikdy nefungovalo. Najlepšie mi to ide bez toho.

Popri štúdiu na vysokej škole zvláda náročnú prácu content creatora a redaktora (Zdroj: Osobný archív/Linduš Styles)

Prezradíš nám, ako vyzerá bežný pracovný deň content creatora?
Môj pracovný deň sa väčšinou skladá z dvoch časti, prvá je práca redaktorky, kde nahadzujem správy, fotky a iné veci s tým spojené. Tá druhá sú moje videá. Väčšinou začínam videom „get ready with me“ , kde sa zároveň maľujem na nasledujúce videá a rozpravám pri tom o hlbších témach.

Potom buď natáčam motivačné a iné videá, alebo točím promo. Tie sú náročnejšie – potrebujem k nim svoj scenár (ktorý väčšinou píšem večer predtým), produkty a následne pozapájam svetlá, pripravím izbu a natáčam.

Nasleduje strih videí, ktorý býva zdĺhavý. A následne videá posielam klientom na schválenie. Vybavím maily, odpíšem mojim sledovateľom na správy či zbežne pozriem komentáre. A ak mám školu, tak do nej píšem potrebné práce, plním si úlohy, alebo sa učím na skúšky.

Predstavovala si si, že sa dostaneš so svojím contentom až sem, kde momentálne si?
Nikdy. Začalo to ako hobby a myslela som, že mi to vydrží tak mesiac. A už to bude tuším aj 10 rokov od prvého videa na YouTube.

Dalo mi to neskutočne veľa, spoznala som veľa ľudí, bola som aj na zahraničných eventoch, kde som mohla vidieť influencerov z celého sveta…

A hlavne, spätná väzba je neskutočná. Ľudia mi dávajú silu a tie krásne slová mi často pomôžu, keď o sebe pochybujem. Skrátka, je to úžasné, a som vďačná všetkým, ktorí ma podporujú.

Kto je tvojím najväčším supportom?
Jednoznačne mamina. Tá to so mnou ťahá od začiatku. Je to úžasná osoba, ktorá je veľmi statočná, silná a ľudia ju milujú. Samozrejme, aj ocino a moja starká, ktorí vždy vidia moje videá medzi prvými. A môj najlepší kamarát, ktorý mi vždy pomôže a vypočuje ma. Aj keď je teda občas prísny, čo je ale skvelé pre rast.

Tvorbu contentu brala najskôr ako hobby (Zdroj: Osobný archív/Linduš Styles)

Aké máš plány do budúcnosti?
Najbližšie asi doštudovať vysokú školu, budem magisterka. Je to pre mňa neuveriteľné, hoci mám školu veľmi rada. Taktiež robiť veci, ktoré milujem, pracovať na sebe, zlepšovať sa a pomáhať ľuďom, najmä čo sa týka psychiky a sebalásky.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame