Trendová a nadčasová estetika starých peňazí: Dojem luxusu vytvoríš týmito jednoduchými trikmi

Old money aesthetic je založený na elegancii a kvalite (Zdroj: Pexels.com/Munis Asadov)

#Módne výstrelky a extravagantné trendy sa menia každú sezónu a vďaka sociálnym sieťam už takmer každý mesiac. Ak si chceš nájsť štýl, pri ktorom nebudeš musieť meniť celý šatník ako na bežiacom páse, tak old money aesthetic je práve pre teba.

Jeho nadčasovosť ti zaručí nie len skvelý look, ale zanechá dojem, na ktorý sa len tak nezabúda Čo presne estetika starých peňazí znamená a ako sa na ňu naladiť? Hashtag ti všetko prezradí!

Čo je estetika starých peňazí?

Základom trendu starých peňazí je práve slovo „staré“ a označuje spôsob obliekania, ktorý je inšpirovaný dedičným bohatstvom najslávnejších amerických rodinných dynastií. Takými boli Kennedyovci či Gettyovci a dnes tento štýl obliekania a celkového „dojmu“ vytvárajú kúsky od Ralpha Laurena.

Old money aesthetic je teda inšpirovaný módnymi ikonami ako Jackie Kennedy Onassis a Lady Diana, pričom kladie dôraz na kvalitu dizajnérskych kúskov bez loga a kvalitné krajčírstvo.

Ak ti ľudia, ktorí si svoje príspevky na sociálnych sieťach označujú hashtagom #OldMoney evokujú bujarý jachtársky životný štýl, luxusné tenisové kluby a iné dojmy nesmierneho bohatstve, práve to je účelom estetiky starých peňazí. 

Skutočný životný štýl

Tento pojem sa najskôr spájal s bohatstvom, ktoré si mohol získať výlučne dedením. Životný štýl starých peňazí si teda mohol mať jedine v prípade, že si mal neskutočné šťastie. Problémom bolo, že takto sa stal takmer nedosiahnuteľný.

Neskôr začala estetika starých peňazí reprezentovať luxus, ktorý dokážeš získať vlastnou drinou a veľkými snami, preto sa stal skutočne inšpiratívnym. Aj keď je dnes už skôr len módnou záležitosťou, stále vyžaruje nostalgiu starých bohatých rodov a skutočnej elegancie. 

Tieto kúsky rozhodne potrebuješ!

Ako naň? Môžeš skúsiť nazrieť do šatníka svojich rodičov, no inšpiráciu ti zrejme ponúknu skôr retro fotky z 80. a 90. rokov v Amerike či Anglicku. My ti ponúkame niekoľko tipov, ktoré rozhodne nemôžeš obísť. 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Diesel verzus hybrid: Ktorý pohon ti pomôže najviac ušetriť?

Celú estetiku najlepšie vystihuje práve biely tenisový set, z ktorého využiješ každý kúsok. Celý look má pochopiteľne športový ráz, takže si ho nevezmeš na formálne stretnutie, no skvelo sa hodí na bežné horúce letné dni. Ak si chceš zachovať pravý štýl starých peňazí, môžeš navyše siahnuť aj po dlhých bielych ponožkách.

Rozhodne nesmieš zabudnúť ani na kombináciu oversize saka s modrými džínsami. Pre dodanie formálnosti a celkového vintage nádychu siahni po pulóvri a pridaj nejaké perly. Takúto kombináciu často volila napríklad princezná Diana.

Aj keď sa polokošeľa považuje za nesmierny módny faux pas, ak si vyberieš správny model v športovom prevedení, zožneš len chválu. Dávaj si ale pozor, aby si zvyšok svojho looku doladil v elegantnom štýle, ako sú mokasíny a nohavice (nie ale rifle) rovného strihu.

 

Aký je tvoj názor na old money aesthetic?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk harpersbazaar.com stylight.com
Odporúčame