Tento ročník bude veľkolepý: Prestížny CS:GO turnaj IEM Katowice oslávi 10. výročie!

IEM Katowice 2019

Finálový moment z roku 2019 (Zdroj: ESLgaming.com | Copyright: ESL | Helena Kristiansson)

#Čoskoro tu máme február a všetci CSkári veľmi dobre vedia, že to je typický mesiac pre organizovanie prestížneho podujatia s názvom Intel Extreme Masters Katowice! Ide o veľmi obľúbený event medzi Čechmi a Slovákmi, keďže je to od nás len na skok a kľudne sa viete ísť pozrieť, ako sa vraví, „len na otočku”.

IEM Katowice budú tento rok veľkolepé! Okrem toho, že budú oslavovať svoje 10. výročie, bude to konečne event, ktorý sa odohrá v aréne pred divákmi! Minulý rok to bolo, žiaľ, bez divákov, keďže vo svete úradovala pandémia, avšak tento rok bude event plne prístupný pre zaočkovaných divákov a tých veruže bude dosť, keďže lístky sú už vypredané. Musím podotknúť, že cena lístkov sa pohybovala od 20 € za deň až do sumy 1 249 € za 3 dni v balíčku GOD MODE, kde máte okrem VIP zóny aj rôzne darčeky, drinky zadarmo ale hlavne máte zabezpečené ubytovanie.

Katowice budú aj tento rok rozdelené na dve časti, s tým, že až záver druhej časti bude v aréne s divákmi. Poďme však po poriadku. Prvou časťou bude:

Play-in

Úvodná časť sa bude konať od 15. – 16. februára a o postup si v nej zahrá 16 tímov a to: Ninjas in Pyjamas, Astralis, Entropiq, FaZe, fnatic, Copenhagen Flames, GODSENT, BIG, OG, ENCE, MOUZ, Complexity, TYLOO, Renegades, Wisla Krakow a MIBR.

Prizepool, alebo skôr taká cena útechy je $ 28 000 a rozdelí si ju medzi sebou posledných 8 tímov, zatiaľ čo prvých 8 tímov postupuje do hlavnej časti turnaja. Prvé zápasy budú vo formáte BO1, avšak tie rozhodujúce posledné sa budú hrať vo formáte BO3.

V tejto časti môžeme tiež vidieť aj jeden český tím so svojou ruskou zostavou. Áno tušíte správne, reč je o tíme Entropiq! A taktiež sa tu predvedie aj Slovák David “frozen” Čerňanský v tíme MOUZ. Kto bude ich prvým súperom však zatiaľ nie je známe.

IEM Katowice play-in tímy logá
Zoznam tímov v Play-in časti. # označuje poradie vo svetovej tabuľke (Zdroj: HLTV.org)

IEM Katowice 2022

Hlavná časť turnaja prebehne 17. – 27. februára! Opäť sa nám tu predvedie 16 tímov. Osem z nich sa už kvalifikovalo a sú to tímy: Natus Vincere, Gambit, G2, Vitality, Heroic, Virtus.pro, FURIA, Liquid. No a zvyšných 8 sa sem prebojuje z už spomínanej Play-in časti.

IEM Katowice hlavná súťaž tímy logá
Zoznam tímov v hlavnej časti. # označuje poradie vo svetovej tabuľke (Zdroj: HLTV.org)

Prizepool je tu stanovený na sumu $ 972 000 a bude rozdelený nasledovne:

  • 1. miesto $ 400 000
  • 2. miesto $ 180 000
  • 3. – 4. miesto $ 80 000
  • 5. – 6. miesto $ 40 000
  • 7. – 8. miesto $ 24 000
  • 9. – 12. miesto $ 16 000
  • 13. – 16. miesto $ 10 000

V prvých dňoch budeme môcť sledovať skupinové časti, ktoré budú vo formáte BO3. Tím, ktorý skončí v skupine ako prvý automaticky postupuje do semifinále, zatiaľ čo tímy na druhom a treťom mieste postúpia do štvrťfinále! No a zvyšné tímy na turnaji končia.

Playoff sa nám teda už tradične odohrá v poľskej Spodek aréne! Prvý hrací deň s divákmi bude 25. Februára a hrať sa bude až do 27. Februára kedy sa pozrieme na velkolepé finále!

IEM Katowice pohár
IEM Katowice 2019 – pohár pre víťaza (Zdroj: ESLgaming.com | Copyright: ESL | Helena Kristiansson)

Ak nepatríte k šťastlivcom, čo sa dostanú priamo na zápasy do arény, tak určite nezabudnite pozerať stream. ESL počas svojich eventov organizuje rôzne giveaways aj prostredníctvom streamu, navyše tento rok bude výnimočný, keďže ide o 10. výročie!

No a ak patríte k tým šťastným s lístkami, tak pamätajte, že minimálny vek pre vstup bez rodičov je 16 rokov! Ak máte 13-15 rokov, tak musíte mať písomný súhlas od rodičov, no a ak máte pod 13 rokov, tak dnu vás pustia len v sprievode dospelej osoby, ktorá je za vás zodpovedná.

Taktiež musíte mať európsky digitálny COVID certifikát aj vy aj váš doprovod!

Tak všetko dôležité sme si už povedali a mne nezostáva nič iné len vás nabudiť na nadchádzajúce IEM Katowice týmto pamätným videom z dielne ESL:

Zdroj: Hashtag.sk, Dominika „Rybka“ Skočková, pro.elsgaming.com, hltv.org
Odporúčame