Šokujúce odhalenie vedcov: Vieme, ktoré telo je pre ženy najviac sexi! Tak toto mnohých mužov nepoteší

Ktoré telo je pre ženy najatraktívnejšie?

Ktoré telo je pre ženy najatraktívnejšie? (Zdroj: Unsplash.com/Norbert Buduczki)

#Hoci snaha o čo najkrajší zovňajšok je typickejšia skôr pre ženy, aj mužom záleží na tom, ako vyzerajú. Vedci nedávno prišli so šokujúcou štúdiou a odhalili, ktoré telo je pre ženy to najatraktívnejšie. Výsledok ťa zaručene prekvapí a niektorých mužov možno aj sklame.

Vedci sa pokúsili zistiť, aké telo je pre ženy to najatraktívnejšie. Výskumu podrobili až 160 žien, ktorým ukázali rôzne typy mužských postáv. Mužom však ženy nevideli do tváre, a teda sa mohli naplno sústrediť len ich telo. Vďaka tomu mohli určiť, ktoré im príde najpríťažlivejšie, a to bez toho, aby boli ovplyvnené tvárou. Informuje o tom portál IFL Science.

Ženy si mohli vybrať z rôznych typov postáv, a teda od mužov, ktorí cvičia pravidelne, ale aj takých, ktorí sa cvičeniu vôbec nevenujú. Viete, aký bol výsledok? Ak si sa domnieval, že ženám sa budú viac páčiť vyšportované telá, tak je to skutočne tak.

Ktoré telo je pre ženy najatraktívnejšie?
Ktoré telo je pre ženy najatraktívnejšie? (Zdroj: Unsplash.com/
Tim Mossholder)

„Neprekvapilo nás, že ženy považovali fyzicky silných mužov za príťažlivých. Čo nás prekvapilo bolo práve to, že sa nenašla žiadna, ktorej sa svaly nepáčia,“ poznamenal hlavný autor štúdie Aaron Sell. Informuje o tom portál The Guardian. Počas štúdie sa im nepodarilo odhaliť ani jednu ženu, ktorá by preferovala zženštilý typ postavy.

Okrem toho, že ženy preferujú svalnatých mužov, sa podarilo zistiť, že atraktívnejší sú pre nich muži, ktorí sú vysokí. Prekvapivo by taktiež mali byť štíhlejší. Pozor však! Ani príliš vyšportované telo nie je pre ženy atraktívne. Je preto dobré nájsť zlatú strednú cestu.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, theguardian.com, iflscience.com
Odporúčame