Ťažké začiatky: 7 celebrít, ktoré dobre poznajú chudobu

Wikimedia.org

Wikimedia.org

#Vyrastali v chudobe, neraz museli spávať v aute a živiť sa prácou v továrňach, či predajom drog už v nízkom veku. Aj napriek tomu sa nevzdali a kráčali za svojimi snami. Viete, ktorí známi ľudia okúsili v mladosti chudobu?

Jim Carrey

Tohto kanadského rodáka poznáme vďaka rolám ako detektív Ace Ventura, či všemocný Bruce. Komik bol už ako 12-ročný nútený po škole pracovať v továrni. Jeho otec totiž vo veku 51 rokov prišiel o prácu a istý čas museli dokonca prespávať v dodávke.

Wikimedia.org
Wikimedia.org

Leonardo DiCaprio

Luxusný životný štýl nebol v prípade Leonarda samozrejmosťou. Vyrastal síce v Hollywoode, no ďaleko od vtedajších hviezd. Pretĺkať životom sa musel obklopený podivnými indivíduami a kriminálnikmi. A to až do chvíle, keď sa mu podarilo získať prvú veľkú rolu.

Wikimedia.org
Wikimedia.org

Tom Cruise

Áno, aj on. Vyrástol v skromných podmienkach v chudobnej newyorskej rodine s násilníckym otcom. Tom sa pretĺkal životom ako sa len dalo a práve skúsenosti z detstva mu dali podľa jeho slov dobrú lekciu do ďalšieho života.

Wikimedia.org
Wikimedia.org

Stephen King

Známy hororový autor, ktorého otec opustil ešte keď bol malý chlapec. Jeho matka, ktorá nemala žiadny príjem sa musela starať okrem Stephena s bratom ešte aj o jeho starých rodičov.

Wikimedia.org
Wikimedia.org

Sylvester Stallone

Predtým, ako sa stala z neho filmová ikona bol Sylvester istý čas na ulici. To ho však neodradilo od toho, aby šiel za svojimi snami, ktoré sa mu aj splnili.

Wikimedia.org
Wikimedia.org

Jay-Z

Viete aké boli jeho začiatky? Už ako malý chlapec predával drogy v newyorskej štvrti Bed–Stuy, ktorá je súčasťou Brooklynu. Ak sa chcete dozvedieť viac o jeho minulosti, vypočujte si jeho skladbu Brooklyn’s Finest.

https://youtu.be/P_DLD7OMUns

Eminem

Keď už sme pri hip-hope, určite ste už počuli o úspešnom bielom raperovi z Detroitu. V detstve žil so svojou matkou a bratom v karavane, jeho textárom je život sám. O skúsenostiach so šikanovaním píše napríklad v piesni Brain Damage.

 

Odporúčame