Taylor Swift je na nezastavenie: Po úspešnom albume plánuje vlastný film

taylor swift film

Taylor Swift plánuje výraznejšie vstúpiť aj do filmových vôd (Zdroj: commons.wikimedia.org/Eva Rinaldi)

#Speváčka Taylor Swift je už niekoľko rokov na hudobnom vrchole, z ktorého už len ťažko môže stúpať vyššie. Jej albumy sú úspešné u fanúšikov, ktorí si ich kupujú v miliónoch, no tie posledné už výraznejšie zaujali aj kritiku. Jej najnovšie plány ťa možno prekvapia. Swift totiž plánuje vstúpiť aj do filmových vôd. Viac sa dozvieš v článku.

Skúsená aj za kamerou

Speváčka Taylor Swift sa rozhodla, že skúsi šťastie aj vo filme. Momentálne totiž pracuje na svojom režijnom debute, ktorý pripravuje so spoločnosťou Searchlight Pictures. Dokonca už napísala aj (pôvodný) scenár, hoci bližšie detaily zatiaľ nie sú známe. Na jej filmových snahách nie je ale nič prekvapujúce.

Swift režírovala videá ku svojim skladbám All Too Well a The Man. Oba videoklipy boli ocenené na hudobných cenách MTV Video Music Awards. O jej 15-minútovom krátkometrážnom filme All Too Well: The Short Film sa dokonca hovorí ako o vhodnom nominantovi na Oscara v kategórií Najlepší krátkometrážny film.

„Taylor je umelkyňou, aká sa vyskytne raz za generáciu. Je skutočným potešením a privilégiom byť súčasťou tejto vzrušujúcej a novej kreatívnej cesty, ktorou sa rozhodla ísť,“ povedali David Greenbaum a Matthew Greenfield, prezidenti Searchlight Pictures, spoločnosti, ktorá stojí za filmami ako Krajina Nomádov, Čierna labuť a Milionár z chatrče.

Prerazí aj vo filme?

Počas diskusie na tohtoročnom filmovom festivale v Toronte sa Swift nechala počuť, že jej túžbou je skúsiť aj filmárčinu. „Rada by som urobila detský krôčik dopredu,“ povedala, „a myslím, že z miesta, na akom práve som, to nebude práve detský krôčik. Dopustím sa natočenia filmu. A cítim, že túto príležitosť ďalej rásť budem skutočne milovať, lebo ja absolútne, absolútne obdivujem rozprávanie príbehov práve týmto spôsobom.“

Speváčka sa tiež vyjadrila, že chce rozprávať „ľudské príbehy o ľudských emóciách“ a rada by sa videla aj v „komediálnejšom, menej vážnom mieste“. Dosť na tom, budúci rok ju čaká tiež celosvetové štadiónové turné, prvé od roku 2018. Predpokladá sa, že toto turné bude zároveň vôbec najvýnosnejšou koncertnou šnúrou v Amerike.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Filmová sála opäť na nohách: Vieš, ktorý herec dostal niekoľko minútový potlesk?

Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame