Filmová sála opäť na nohách: Vieš, ktorý herec dostal niekoľko minútový potlesk?

Filmová sála opäť na nohách: Vieš, ktorý herec dostal ďalší niekoľko minútový potlesk?(Zdroj:Unsplash.com/ Jason Rost)

#Tento týždeň sa konal londýnsky filmový festival, kde sa predviedlo niekoľko nových filmov. Medzi nimi nechýbal ani film ,,The Whale“ od režiséra Darrena Aronofského. V ňom hral hlavnú rolu herec Brendan Fraser, ktorý si na londýnskom festivale vyslúžil niekoľko minútový potlesk.

Meno Brendan Fraser ti možno nič nevraví, ale čo tak film ,,Múmia“, ktorý je jedným z mnoha, kde Brendan hral hlavnú rolu. V novom filme ,,The Whale“ si zahrá rolu Charlieho. Samotárskeho učiteľa angličtiny, ktorý má nadváhu a znova sa pokúša spojiť so svojou dcérou, ktorá má len 17 rokov.

Každý herec musí byť nesmierne vďačný, keď ho ľudia chvália za totožné hranie danej postavy. Brendan si už niekoľko minútový potlesk užil v Benátkach na filmovom festivale. Standing ovation ho neminul ani na londýnskom filmovom festivale. Ľudia stáli neskutočných 5 minút. Možno sa ti to nezdá veľa, no predstáv si 5 minútový potlesk, ktorý patrí len tebe. Nie je teda žiadným prekvapením, že herca to dojalo. Informuje o tom portál Unilad.com

Film má silnú myšlienku a svojím vzhľadom herec upozorňuje aj na jednu vec. „Tak často sú títo ľudia v našej spoločnosti prepúšťaní alebo sú predmetom opovrhovania a posmechu, a je to voči nim nespravodlivé. Verím, že zahanbovanie ľudí z tohto dôvodu je takmer poslednou doménou predsudkov, ktoré prehliadame, a myslím si, že môžeme urobiť lepšie, aby ste to zmenili. „Tak dúfam, že tento film pomôže zmeniť niektoré srdcia a mysle.“ Herec verí, že tento film pomôže ľuďom pochopiť aj obéznych ľudí a neopovrhovať nimi v spoločnosti.


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, unilad.com
Odporúčame