Diela talentovaného Viktora Freša zaujali aj v Amerike: Pozri sa, čo zdieľal na svojom Instagrame Machine Gun Kelly

Machine Gun Kelly

Tvorba slovenského umelca Viktora Freša zaujala mnohých, napríklad aj Machine Gun Kellyho (Zdroj: commons.wikimedia.org/ Stefan Brending)

#Viktor Frešo patrí medzi najvýraznejších súčasných umelcov na Slovensku. K tvorbe pristupuje netypickým spôsobom a jeho diela zvyčajne odzrkadľujú spoločenskú a kultúrnu situáciu. Medzi jeho najznámejšie projekty nepochybne patrí socha muža s neproporčne veľkou hlavou a zlostným výrazom v tvári. Práve dvojica takýchto sôch upútala aj speváka Machine Gun Kellyho. Ten ich dokonca zdieľal v príbehu na svojom Instagrame.

Konceptuálny umelec

Viktor Frešo sa na slovenskej umeleckej scéne pohybuje už od začiatku tisícročia. Je konceptuálnym umelcom, ktorý svojimi projektmi niekedy až agresívne vyjadruje napríklad aj pohŕdanie samotnou umeleckou scénou. Jeho diela si však zároveň zachovávajú istú ľahkosť a vtip. Nielen medzi zberateľmi umenia a kunsthistorikmi, ale aj medzi laickou verejnosťou, si popularitu získala jeho socha s názvom Pičus.

Ide o sochu malého mužíka s neproporčnou postavou a veľkou hlavou. Táto postava vznikla už v deväťdesiatych rokoch, kedy sa objavila na autorových olejomaľbách. V roku 2011 nadobudol mužík 3D podobu vo forme busty, ktorá bola vystavená v Galérii mesta Košice. O dva roky neskôr sa Pičus objavil už ako socha celej postavy na festivale Bea city Beasts.

Zaujal aj Machine Gun Kellyho

Dvojica takýchto sôch, nesúca spoločný názov  Dvojičky, sa nachádza aj v americkom hoteli Perry Lane v meste Savannah v Georgii. No a práve s Dvojičkami sa „stretol“ aj známy Machine Gun Kelly. Ten vo svojom príbehu zdieľal video, ako s pohárom v jednej ruke sochy posúva k sebe tak, aby vyzerali, že sa bozkávajú.

Keď sa mu to podarí, pred koncom videa jednu zo sôch spokojne potľapká po hlave. „Skrátka sa potrebovali pobozkať a udobriť sa,“ napísal. V príbehu Kelly označil aj Freša, ktorý video následne uverejnil aj na svoj profil.


Chceš byť nonstop v obraze?

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame