Zaujíma ťa tajomstvo chudnutia sestier Kardashian-Jenners? Tu sú zásady, ktorých sa držia, aby si udržali svoje postavy

ich postavy a krivky sú výsledkom cvičenia a špeciálneho jedálnička (Zdroj: Freepik/prostooleh)

#Kto by ich nepoznal… Sestry z klanu Kardashian-Jenners sú pre mnohých symbolom krásy.. Svoj podiel na tom majú určite aj plastickí chirurgovia, ale ich postavy a krivky sú výsledkom cvičenia a špeciálneho jedálnička. S verejnosťou sa podelili o svoje tipy a triky, ktoré dodržiavajú, aby si udržali svoju figúru. Nahliadni s nami do hviezdneho zákulisia plného driny a odriekania.

Kourtney Kardashian

Prerušovaný pôst a keto dieta

V roku 2017 Kourtney stavila na prerušovaný pôst. „Po večeri som nejedla ďalších 14 alebo 16 hodín. Posledné jedlo som mala o 19:00, a potom som čakala až na raňajky. Tie som mala po rannom tréningu, ktorý bol okolo 11:00,“ vyjadrila sa Kourtney.

Vyskúšala tiež keto diétu. Po tom, čo ju držala 2 mesiace sa vyjadrila, že nikdy nemala lepšiu postavu. „Moje telo obmedzilo túžbu po cukroch, spaľovalo tuky a naštartovalo si metabolizmus,“ popísala účinky keto diéty.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kourtney Kardashian Barker (@kourtneykardash)

 

Ako sa stravuje teraz?

Od roku 2020 úplne z jedálnička vyradila lepok a laktózu. Snaží sa konzumovať organickú stravu bez umelých prísad. Za svoju postavu je údajne vďačná avokádu, celozrnným kašiam, kolagénovým doplnkom a veľkému množstvu jablčného octu, ktorý má zrýchľovať metabolizmus a stratu tuku.

Občas sa aj Kourtney odkloní od zdravej stravy. Tiež razí teóriu, že neuznáva termín „cheatingu“.Dopraje si zdravé maškrty ako napríklad puding z chia semienok alebo bezlepkové Oreo sušienky.

Kylie Jenner

Priatelia pred ňou nesmú jesť

V jedle dáva prednosť čerstvým a plnohodnotnými potravinám. Presadzuje „clean-eating“ a stravuje sa podobne ako aj jej sestra, Kim. Na jej jedálničku nájdeš bio kura, ryby alebo čerstvú zeleninu. Vyhýba sa fast foodu, a dokonca požiadala priateľov, aby v jej prítomnosti nekonzumovali nezdravé jedlo. Má to minimalizovať jej pokušenie pridať sa k nim.

Okrem toho prestala jesť mliečny výrobky, pretože sa u nej vyvinula intolerancia na laktózu. Údajne jej to pomohlo v procese chudnutia a cíti sa menej nafúknutá.

Nielen mlieko, ale aj alkohol

Aj ten úplne vyradila. Nie že by predtým nejak extra pila, ale vzhľadom na fakt, že alkohol obsahuje veľa prázdnych kalórií jej to výrazne pomohlo v procese chudnutia.

A aký má jedálniček?

Deň začína raňajkami, ktoré sú takmer vždy rovnaké – vajíčka so slaninou a avokádom, k tomu zelerový džús. Obed pozostáva napríklad z bio kapustového šalátu s kuracím mäsom a zelenými fazuľkami. Večere sa skladajú najmä z bielkovín – kuracie mäso a ryby, ktoré dopĺňa zeleninou a ryžou na rôzne spôsoby.

A čo fitness program?

Strieda HIIT s kardiom a silovým tréningom, tak ako jej sestry. Spoločne trénujú, čím sa podporujú a „hecujú“ k lepším výkonom. Nemajú určený presný tréningový plán, ale najviac sa venujú spodnej časti tela (aspoň 2x za týždeň) a hornú časť precvičujú menej. Tiež svoj pohyb doplňujú aj behom.

Kendall Jenner

Cvičí od rána

Kendall ako najvyhľadávanejšia modelka súčasnosti si musí držať líniu. Cvičenie je u nej základom! Tréning začína o siedmej ráno, trvá približne hodinu. Má osobného trénera, Gunnara Petersona, ktorý sa venuje takmer všetkým Kardashiankam. „Kim, Kendall a Khloe majú veľmi odlišné telá. S Khloe cvičíme schody a bočné výpady, pričom Kendall pracuje na spevnení hornej časti tela. Je veľmi športovo naladená, a dobre zvláda pohyby,“ vyjadril sa tréner o sestrách.

Necháva Kendall zdvíhať váhy, ale vždy len do takej miery, aby zvládla minimálne 9 opakovaní. Telo precvičujú pomocou cvičenia s vlastnou váhou, v kombinácií so silovým a kardio tréningom. Okrem toho sa Kendall venuje aj kick-boxu a rada navštevuje lekcie hot jogy. Pri cvikoch sa zameriava najmä na brucho, a jej veľmi obľúbeným cvikom je plank.

https://www.instagram.com/p/CoiBHBvPOHM/?utm_source=ig_web_copy_link

Ak má zhrešiť, tak jedine s priateľmi

Samozrejme, vyznáva zdravý životný štýl a prijíma zdravú stravu. Občas ale vynechá raňajky, a dá si rovno skorý obed. Pokiaľ ale vie, že okolo beda nebude stíhať, dá si raňajky, ktorú ju dlhodobo zasýtia (napríklad grécky jogurt s ovocím alebo avokádo s vajíčkom na touste). Hlavné jedlo u nej býva kuracie mäso s ryžou a zeleninou. Večeria najneskôr do 18:00, vyberá si skôr ľahšie pokrmy.

Ak chce zhrešiť, volí mrazený grécky jogurt, alebo si vyrazí von s priateľmi, kde si dopraje napríklad sushi, pizzu, alebo špagety.

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Elle
Odporúčame