Tajomstvá fast-foodu: Vegetariánom podávajú mäsovú šťavu a hranolčeky zvláštne dochucujú!

Mnohí ho milujeme, ale má aj svoje škaredé tajomstvá (Zdroj: Pexels.com/Robin Stickel)

#Zájdeš si len tak po škole či práci do niektorého z fast-foodových reťazcov? Ak to robíš často, tak by si mal/a vedieť, čo pred tebou zamestnanci podniku skrývajú! Pozri sa s Hashtagom na 6 tajomstiev, po odhalení ktorých možno zmeníš svoje rutiny, a burger si urobíš radšej doma!

1. Dávkovače nápojov môžu obsahovať fekálne baktérie

Možno ťa prekvapí, že tento „vynález“ nie je žiadnou novinkou! Prvýkrát sa objavil v už na začiatku 19. storočia a jeho autorom je Samuel Fahnestock. Samozrejme, že odvtedy prešiel mnohými up-grademi a dnes je súčasťou mnohých podnikov, keďže ponúka samoobslužné servírovanie rôznych drinkov.

Najnovšia štúdia bohužiaľ ukázala, že až 48% týchto dávkovačov vo fast-foodoch obsahuje koliformné baktérie. Horšie je, že až 11 % prístrojov je znečistených práve baktériou Escherichia coli, žijúcou v črevách ľudí a iných organizmov. Sú indikátorom fekálneho znečistenia. Na zdravie!

2. Hranolčeky McDonald’s s hovädzou arómou

Chuť hranolčekov z McDonaldu je skutočne lahodná a niečím špecifická. Čím to môže byť, že chutia inak, než všetky ostatné? Dôvod ich lahodnej chuti pohorší všetkých vegetariánov a vegánov! Do rastlinného oleja, v ktorom ich smažia, totiž pridávajú hovädziu arómu a koreniny.

3. McDonald’s Burgers vydržia až 14 rokov!

Niektoré jedlá sa pokazia výrazne rýchlejšie, ako iné. Zákazníci McDonald’s si ale rokmi všimli, že ich hamburgery sú „nesmrteľné“. Jeden muž si po 14 rokoch našiel hamburger vo vrecku kabáta. Ostal zdesený a fascinovaný zároveň, pretože jedlo nevykazovalo takmer žiadne znaky rozkladu.

Určite ti to príde nechutné, no dôvod tejto trvanlivosti je pomerne všedný. Burger sa skôr dehydruje, než podľahne rozkladu, pretože obsahuje málo „vodnatých“ zložiek a vysoké množstvo soli, ktoré ho konzervujú.

4. Kuracie nugetky bez kuracieho mäsa

Takmer pri každej návšteve fast-foodu si objednáme aj kuracie nugetky. Objednal/a by si si ich aj po tom, čo zistíš, že neobsahujú takmer žiadne mäso? Jeho podiel je totiž minimálny, čo dokázala štúdia z roku 2013. Tá analyzovala pár vzoriek z rôznych reštaurácií a zistila, že podiel kuracieho mäsa v nugetkách je menšinový. Prevládajú v nich mleté spojivové tkanivá, tuk, nervy či kosti.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Vesmírne úspechy ľudstva rýchlo a stručne: Kedysi sme snívali o Mesiaci, teraz pátrame po mimozemšťanoch
Zloženie nugetiek je prekvapivé (Zdroj: Pexels.com/Leonardo Luz)

5. Vegetariánske možnosti s príchuťou mäsa!

Ak si vážiš zvieratá a rozhodol/rozhodla si sa nejesť mäso, tak sa radšej vyhni Burger Kingu. Ich karbonátky pre vegetariánov sa totiž smažia v rovnakom oleji ako tie, ktoré obsahujú mäso. Reťazec sa bráni, že tým len chce zaručiť rovnako skvelú chuť obom druhom pokrmu, no istotne nie je etické, presviedčať vegetariána o tom, že jeho karbonátky neobsahujú žiadne mäsové šťavy a oleje.

6. Burgery obsahujú mäso z viacerých kusov dobytka

Všeobecne si ľudia výrobu hamburgera predstavujú asi tak, že sa zabije nejaké zviera a jeho mäso sa spracuje do chutnej fašírky. Je to ale omyl! Jeden pokrm obsahuje mäso nie len z desiatok, ale až stoviek kusov dobytka, ktoré sa sústavne premiešava.

Zvykneš jesť fast food?

Sleduj náš Facebook

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame