Záhada jedinečnej receptúry je odhalená! Žena verí, že objavila tajnú ingredienciu KFC

Tajná receptúra KFC.

Tajná receptúra KFC. (Zdroj: Unsplash.com/Aleks Dorohovich)

#Už si niekedy rozmýšľal nad tým, že si doma pripravíš jedinečné kuracie krídelká či stehienka KFC, ale nech si sa snažil ako chcel, nikdy si neprišiel na tú najzáhadnejšiu receptúru na svete. Jednoducho chrumkavé kura od KFC je skutočným unikátom. Žena z Nového Zélandu však verí, že sa jej podarilo odhaliť tajomstvo tohto jedla.

Rozmýšľal si niekedy nad tým, z čoho sa skladá obľúbené chrumkavé kura z KFC? Jedinečná receptúra od plukovníka Sandersa už dlhodobo trápi mnohých, ktorí by si chceli túto pochutinu pripraviť doma. Doteraz sa však nikomu nepodarilo zopakovať jeho jedinečnú chuť. Žena z Nového Zélandu však verí, že prišla na tajnú ingredienciu, ktorá sa v nej nachádza.

Žena totiž na sociálnej sieti zdieľala fotografiu, na ktorej je odfotografovaný sáčok s nápisom „vyhradené pre použitie v systéme KFC.“ Na tomto sáčku má byť pritom napísaný zoznam ingrediencií ako soľ, cesnak, bylinky s koreninami a glutamán sodný známy ako MSG.

Posted by Luen Liudvickas on Thursday, September 15, 2022

A práve MSG má byť údajne zodpovedný za túto výnimočnú chuť. Ide totiž o zvýrazňovač chuti, ktorý podľa portálu Unilad mal byť zodpovedný za búšenie srdca či znecitlivenie. „K dnešnému dňu však neexistujú žiadne definitívne štúdie, ktoré by určili, že zložka je škodlivá pre ľudské zdravie a v súčasnosti ju FDA považuje za „všeobecne uznávanú ako bezpečnú“,“ poznamenal portál Unilad.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, unilad.com
Odporúčame