Svetové kaviarne, ktoré boli navrhnuté pre milovníkov módy: Ranná káva ako s dizajnérmi? Áno, prosím!

Vo svete pribúdajú kaviarničky, ktoré sú ako stvorené pre milovníkov módy (Zdroj: Unsplash/ Roman Kraft)

#Vo svete pribúdajú kaviarničky, ktoré sú ako stvorené pre milovníkov módy. Čo môže mať spoločné gastronómia a móda? Na prvý pohľad asi nie veľa… Ale ak sa na to pozrieš z iného uhla, tak káva a shopping patria k sebe. Veď komu by nepadlo dobre si dopriať po náročnom lietaní po obchodných centrách dobrú kávičku a dezert?

Prada otvára Harrod’s

Kaviarne módneho domu Prada môžeš navštíviť v Miláne. Nájdeš tu rovno dve! Teraz sa však portfólio rozširuje o ďalšiu svetovú metropolu. V londýnskom Harrod’s nájdeš priestor, ktorý ťa vráti späť do 50. rokov minulého storočia.

Steny, stropy, zamatové pohovky, typická mintová farba a čiernobiela kockovaná podlaha… Všetko odráža historický milánsky butik na Corso Vittorio Emanuele II.

Nájdeš tu širokú ponuku dezertov, ktoré sú napríklad v tvare vzácnych drahokamov, či obrovskú výstavu čokolády a bonbónov. V jedálnom lístku nájdeš aj pokrmy ako burratu alebo špagety s paradajkami. Každé jedlo (či už slané alebo sladké) ti bude naservírované na tanierikoch s logom.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa PHOTHERS (@ph0thers)

 

Bar Luce v réžii Wesa Andersona

Bar Luce, ktorý nájdeš v Miláne, navrhnutý americkým filmovým režisérom Wesom Andersonom, je ďalším počinom Prady. Nájdeš ho v areáli Fondazione Prada, kde ti ponúkne okrem iného aj trochu kultúry.

„Prístup, ktorý som použil pri navrhovaní tohto baru, je presne opačný, ako ten, čo zvyčajne využívam pri scénografií svojich filmov. Snažil som sa z tohto miesta urobiť bar, kam by ľudia chodili radi aj 5-krát za týždeň. Keď som bol mladý, chcel som byť architektom, a táto šanca, ktorú som dostal, je splnenou detskou fantáziou,“ vyjadril sa sám režisér.

Farebná škála, umakartový nábytok či drevené nástenné panely pripomínajú taliansku populárnu kultúru a estetiku ešte z približne 50. a 60. rokov minulého storočia.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Fondazione Prada (@fondazioneprada)

<script> 

Très chic Café Kitsuné

Ďalšou značkovou kaviarňou je Café Kitsuné. V roku 2013 otvorili svoju prvú pobočku v Tokiu, o päť rokov neskôr v Soule. Samotná sieť kaviarní je v súčasnosti slávnejšia, než samotná módna značka.

V rámci Európy môžeš túto sieť poznať z parížskej pobočky – hneď dve kaviarne nájdeš v okolí Jardin du Palais-Royal a vedľa záhrad Tuileries. Nájdeš tu príjemný európsky štandard, ktorý ti ponúkne okrem kávy a dezertov aj drobný obchodík s merchom kaviarne a výberom kúskov z najnovších kolekcií módnej značky Maison Kitsuné.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Café Kitsuné (@cafekitsune)

<script> 

Bar Basso

Ikonické miesto, ktoré je základňou pre účastníkov a dizajnérov z milánskeho design weeku. Chodník, ktorý osvetľuje červený nápis Bar Basso určite neprehliadneš!

Bar bol založený v roku 1947, a v 70. rokoch sa začal začleňovať do milánskej designovej a módnej scény. Často tu trávili čas návrhári Joe Colombo a Maurizio Gucci. Na tomto mieste dokonca vznikol drink Negroni Sbagliato. Nie len kvôli drinku sa tento oldschool bar teší svojej klientele.

Zaujímavosťou je aj to, že v spolupráci s berlínskym magazínom Highsnobiety dokonca vytvorili exkluzívnu kapsulovú kolekciu doplnkov a oblečenia.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Olivia Restauranter (@oliviarestauranter)

<script> 

Gucci Osteria

Stredobodom tohto podniku sú medzinárodné jedlá a prvotriedne dezerty. Všetko to vzniká pod taktovkou hviezdneho šéfkuchára Massima Botturu.

Hostia, po tom, čo sú usadení v komplexe Gucci Garden, si môžu pochutnať na pokrmoch ocenených Michelinskými hviezdičkami. Prostredníctvom jedla a jeho chutí sa dostanú na cestu okolo sveta. A to všetko v príjemnom prostredí, ktoré je nadovšetko verné estetike módneho domu Gucci.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Gucci Osteria (@gucciosteria)

<script> 

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Elle
Odporúčame