Zvuk bubnov, joga či azúrové lagúny: Iba na tomto ostrove zažiješ jedinečnú Full Moon Party

Zdroj: Unsplash/Max Bottinger

#Nenápadný ostrov v Thajskom zálive Koh Phangan si zamiluješ pre množstvo dôvodov: panenské piesočnaté pláže, divokú džungľu a atmosféru pohodového tropického raja, ktorý miestami zastal v čase. Phangan pozná množstvo batôžkarov hlavne vďaka pravidelnej Full Moon Party, no ak sa sem niekedy vydáš, zistíš, že Phangan je omnoho viac než párty ostrov.

Zen beach, západy slnka a vyhliadky

Jednou z najlepších vecí na thajských ostrovoch sú rajské pláže. Na Phangane (a okolitých ostrovoch) ich nájdeš doslova desiatky. Juh ostrova ukrýva slávnu rušnú pláž Haad Rin so spomínanou Full Moon party, ktorá sa koná raz mesačne.

Mimoriadne populárna je aj Zen Beach, jedno z tých miest, ktoré dokonale vystihujú atmošku tohto strateného tropického raja. Priamo na pláži sa každý večer stretáva banda hudobníkov, nudistov, fanúšikov akro-jogy či ohňovej šou, ktorí si za búrlivého zvuku bubnov užívajú zapadajúce slnko. Obľúbenými miestami, na ktorých si užiješ posledné minúty denného svetla, sú aj vyhliadky z barov Amsterdam či Apichada. 

Túry v džungli, vyhliadky a vodopády

Ak sa chceš vyhnúť davom turistov, zamier na Bottle beach či pláž Haad Yuan. Na obe sa vieš dopraviť loďkou alebo aj pešibusom. Priprav sa na mierne náročnú túru naprieč džungľou, ktorej higlightom sú neskutočné vyhliadky na okolie. Poteší ťa však aj samotný cieľ, v ktorom sa za odmenu okúpeš v čistej azúrovej lagúne. Obľúbená je aj túra na kopec Khao Ra, odkiaľ je krásny výhľad na celý ostrov.

Vydať sa môžeš aj k niektorému z takmer desiatky vodopádov, ktoré sú rozmiestnené po celom ostrove. O väčšinu z nich sa starajú miestni, ktorí za vstup pýtajú malý poplatok. Vo vodopádoch sa môžeš aj okúpať, počas sparných dní môžu byť ideálnym programom, keďže množstvo prírodných bazénov tieni miestna vegetácia. 

Ostrovné trhy a pad thai

V okolí Thong Sala sa vo večerných hodinách každú sobotu koná thajský trh, na ktorom nájdeš všetko, od oblečenia, cez ovocie a zeleninu, smažených cvrčkov, produkty miestnych umelcov, až po čerstvý mandarínkový džús.

Podobný trh prebieha aj každú nedeľu v Chaloklume na opačnom konci ostrova, kde si nakúpené thajské mňamky môžeš vychutnať priamo na pontóne. Stretneš tu zároveň menej turistov a viac domácich.

Neďaleko lodenice nájdeš zase Pantip market, ktorý je otvorený každý deň a celoročne. Pôvodne nočný trh funguje de facto celý deň, odporúčame miestne smoothies či stánky s pad thai, ktoré ti domáci ukuchtia priamo pred očami. Všetko, samozrejme, za veľmi príjemnú cenu.

Nudiť sa tu nebudeš

Phangan je plný jogy, malých tradičných rodinných reštík aj masážnych salónov, ktoré treba vyskúšať. Navštíviť môžeš aj jeden z množstva miestnych chrámov, chránenú rezerváciu Ang Thong Marine Park, údajne až 400-ročný 54-metrový strom Yang Na Tree a dostupných je aj množstvo vodných športov vrátane skútrov, kajakov či kite-surfingu.

A ak sa tu nedajbože začneš nudiť, vyraziť môžeš na jeden z vedľajších ostrovov. Koh Tao je perfektný na potápanie, šnorchlovanie a nočný život, Koh Samui ako najväčší a najrozvinutejší z trojice ostrovov je zasa plný ikonických chrámov.

Patrí Thajsko medzi tvoje obľúbené či vysnívané destinácie?


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame