Svadba pred 30-kou? Toto sú tri hlavné dôvody, prečo je to šialený nápad

Instagram

#Každá žena sníva o tom, že raz bude mať svadbu ako z rozprávky. Či už bude honosná v princeznovských šatách na zámku, klasická v kultúrnom dome či exotická niekde pri mori, dôležité je vydať sa za toho správneho, lebo….rozvod vás vyjde draho.

No, ale nie o tom sme chceli písať. Plány na svadbu si nechajte dobre prejsť hlavou. Ideálne je ju mať až po tridsiatke. Prečo? Čítajte nižšie.

1. Cestovanie

Nie, že by sa nedalo cestovať aj po svadbe, avšak po obrade nastanú úplne iné výdavky. Spoločná domácnosť a jej zveľaďovanie, deti, potreby do záhrady, nehovoriac o toľkých nákupoch pre dvoch… Dôležité je spomenúť i to, že svadba zhltne obrovské množstvo peňazí a vaše účty zrazu budú zívať prázdnotou. Užívajte si, kým môžete. Cestujte, spoznávajte svet, vychutnávajte si jedlo z cudzích krajín a užite si babskú či pánsku jazdu do zahraničia, nech máte na čo po svadbe spomínať.

https://www.instagram.com/p/BUfMHhgFMLJ/?tagged=traveling

2. Peniaze

Ako sme spomenuli vyššie, svadba zhltne poriadny balík peňazí. Šaty pre nevestu, kameraman a fotograf, prenájom sály, jedlo pre hostí, pozvánky….nezdá sa to, ale aj z nastaveného rozpočtu na pár tisíc sa zrazu stane niekoľkonásobne viac. Ak nemáte po škole vyriešené rôzne študentské pôžičky a dlhy, ďalší dôvod počkať so svadbou. Čo takto dopriať si všetko, po čom ste ako túžili a nemali ste na to peniaze? Vysnívané auto? Prečo nie! Luxusná kabelka? Kľudne! Pred tridsiatkou je ten správny čas minúť peniaze na to, po čom túžite. Teraz to nikomu divné pripadať nebude.

https://www.instagram.com/p/BUfETvcllz2/?tagged=money

3. Vernosť a partner/-ky

V prvom rade treba povedať, že vás na nič nenahovárame a všetci sme za poctivý a slušný život vo dvojici. Ale! Tomu máte byť verní najmä po svadbe. Ak máte pred tridsiatkou, ste v top forme, zrejme najlepšie vyzeráte, bola by škoda nevyužiť tieto prednosti a neskúsiť viacero „chutí a odtieňov lásky“. Predsa len, aby ste si raz nepovedali, že ste zmeškali vlak a neľutovali, že ste niečo neskúsili.

 

Odporúčame