Plánuješ svadbu? Sprav si prehľad najkrajších miest na Slovensku – tieto sú ako z rozprávky!

bojnický zámok

Tieto kaštiele a zámky sú na svadbu ako stvorené (Zdroj: Pixabay/ Dominik D)

#Nejedna žena snívala v detstve o tom, že bude princezná. Niektorým sa to možno splní aj vďaka svadbe v prípade, že ju budú mať na zámku. Pozri si tie najkrajšie zámky na Slovensku, kde môžeš mať svoj vysnívaný deň aj ty.

Haličský zámok

Len 8 kilometrov od Lučenca môžeš nájsť Haličský zámok. Tento historický skvost bol prestavaný na zámocký hotel Galicia Nueva. Usporiadať tu môžeš širokú škálu udalostí, od kongresov, rodinných eventov až po veľkolepú svadbu s hostinou. Plusom je nielen prostredie, ale aj prvotriedne služby, prírodné prostredie alebo historická svadobná kaplnka. Ženil sa tu napríklad aj hokejista Marcinko.

Kaštieľ Tomášov

Kúsok od Bratislavy, v dedine Tomášov, sa nachádza kaštieľ, ktorý svojou krásou upúta azda každého. „Art Hotel Kaštieľ je jedinečné hotelové zariadenie, ktoré vzniklo rekonštrukciou jedného z najreprezentatívnejších barokových šľachtických sídiel nachádzajúcich sa v oblasti južného Slovenska,“ uvádza sa na webe hotela. To, čo zaujme, je možnosť prispôsobenia si celej svadby. Obrad môžete mať či už v storočnej kaplnke, brezovom altánku alebo v historickej sále. To isté platí aj v prípade hostiny. Svadbu tu mala aj Adela a Viktor Vinczeovci.

Kaštieľ v Oponiciach

V okrese Topoľčany sa nachádza obec Oponice. V nej ešte pred niekoľkými rokmi strašil rozpadnutý a zabudnutý kaštieľ rodu Apponyiovcov . Ten však po dôkladnej rekonštrukcii priam vstal z popola a zmenil sa na luxusný hotel. Dnes sa teší veľkej obľube či už širokej verejnosti alebo budúcim novomanželom. Známy je aj vďaka jedinečnej knižnici či krásnemu okoliu. Svadbu tu mala napríklad aj Dominika Cibuľková.

Kaštieľ Betliar

Pri Rožňove sa nachádza miesto, ktoré patrí k najvyhľadávanejším na Slovensku. Kaštieľ Betliar a jeho červený salón by vám nemal uniknúť v prípade, že chcete svoju svadbu na naozaj historickom a nádhernom mieste. Navyše, okolie kaštieľa slúži ako kulisa na dych berúce svadobné zábery. Zaujíma vás cena? Prenájom miesta na obrad v galérii predkov sa pohybuje na úrovni 500 eur.

Bojnický zámok

Najkrajším zámkom na Slovensku je už roky ten, ktorý sa nachádza v Bojniciach. Mať svadbu na tomto mieste je určite splneným snom každého, kto chce mať svoj deň dokonalý. Civilný obrad na zámku trvá približne 30 minút. Svoje ÁNO si môžete povedať v Zlatej sále Bojnického zámku. Cena za obrad je 337 eur. Ak je však aspoň jeden zo snúbencov občanom Bojníc, je táto suma výrazne nižšia. Tu to však nekončí. Ak si chcete siahnuť hlbšie do vrecka, na Bojnickom zámku môžete mať aj hostinu, a to priamo v nádhernej Huňadyho sále.

Zdroj: Hashtag.sk, hotelkastiel.sk, roznava.dnes24.sk, impuls.sk, bojnicecastle.sk
Odporúčame