Súťaž, ktorá spravila legendu aj zo Schwazeneggera: Po vyše dvadsiatich rokoch sa dejisko ikonickej Olympie presúva

Súťaž Mr. Olympia sa presúva.

Súťaž Mr. Olympia patrí medzi najväčšie sviatky kulturistiky (Zdroj: EastLabs.sk/ Igor Kopček)

#Mr. Olympia je jednoznačne najväčšou súťažou v kulturistike, akú si vieš predstaviť. Každoročne je spojená s dlhými prípravami, fantastickým pódiom a menami, ktoré vo svete fitness a kulturistiky znamenajú veľa. Súťaž, ktorá sa koná každoročne už od roku 1965 vystriedala už množstvo dejísk, no v posledných rokoch sa tým stabilným stalo Las Vegas v americkej Nevade.


Celý po otcovi: Syn slávneho kulturistu debutoval na súťaži vo famóznej forme, ihneď sa nominoval na prestížnu Olympiu


Olympia sa tam konala od roku 1999 a aj keď v minulosti sme videli niekoľko ročníkov Olympie v Európe alebo v rôznych mestách v USA, nikto neveril, že by legendárna súťaž Las Vegas tak skoro opustila. Koronavírus však mení úplne všetko a Mr. Olympia nie je výnimkou. Najlepší kulturisti a fitnessky sa len niekoľko dní pred štartom dozvedeli, že miesto konania súťaže sa mení. Na pódium sa postavia v Orlande, kde sa Olympia naposledy konala v roku 1991.

Na súťaži sa medzi kulturistami predstaví aj Čech Lukáš Osladil a v kategórii Ms. Olympia budú súťažiť Češky Margita Zámolová a Alena Hatvani. Ostáva len dúfať, že situácia spojená s pandémiou sa už zhoršovať nebude a aj v tomto roku sa súťaž uskutoční. Štart súťaže je naplánovaný na 17. decembra.

Sleduješ nejakých kulturistov aj ty?

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mr. Olympia LLC (@mrolympiallc)

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame