Umenie, ktoré môžeš zjesť: Kate bola najprv kuchárkou, dnes sú jej maliarskym plátnom sušienky

Žena vytvára sušienky, ktoré sú hotovým umením.

Kate vytvára sušienky, na ktorých nájdeš krásny obrázok (Zdroj: freepik.com/senivpetro)

#Kate Wojtkowski vyštudovala Inštitút kulinárskych umení v Južnej Afrike, no práca ju priviedla do Spojených štátov amerických. Hoci najprv pracovala ako kuchárka v miestnom country clube na Floride, neskôr odišla pracovať do pekárne. Tam pracovala šesť rokov a venovala sa dekorovaniu tort a svadobných tort na mieru. Po čase však prišiel zlom a Kate si založila svoj vlastný biznis so sušienkami.


Chceli kaviareň, nakoniec vymysleli super recept na biznis: Keď uvidíš ich originálne dielo, odpadneš!


Na svojom profile na instagrame umelkyňa pravidelne zverejňuje krátke videá, ktoré zobrazujú jej prácu – zdobenie koláčikov a sušienok. Áno, aj my dobre poznáme ten moment, keď ťa kopne múza a v kuchyni narobíš neporiadok, pretože si sa práve rozhodol spraviť niekomu z rodiny k sviatku fantastickú, ručne zdobenú tortu. Umenie, ktoré vytvára Kate je však o čosi iné.

Rôznymi polevami zdobí sušienky, z ktorých potom vzniknú obrázky. A tie môžeš pokojne zjesť. Problémom však pre cukrárku nie sú ani zložité obrázky, ktoré vytvára na ploche menšej, než je tvoja dlaň. Na sušienke už vytvorila napríklad portrét amerického prezidenta, rybičku Nemo alebo snehuliaka Olafa zo známej rozprávky.

Trúfol by si si vytvoriť podobné obrázky na takej maličkej ploche?

Zdroj: hashtag.sk, cookieuniversity.net, instagram.com/katewojtkowski
Odporúčame