Túžil si mať ako dieťa vlastný dom? Týmto súrodencom sa to podarilo, kúpili si ho z vreckového ešte pred pubertou

Muž chcel svoje deti zabezpečiť do takej miery, aby žiadne z jeho detí nemuselo oželieť domov, po akom túži (Zdroj: Freepik/peoplecreations)

#Kto si môže len tak povedať, že ešte počas základnej školy vlastnil svoj dom? Títo dvaja súrodenci, ktorí nie sú ešte ani v puberte, vlastnia nehnuteľnosť. Ich otec sa snažil vysvetliť im princípy finančnej zodpovednosti a gramotnosti, vďaka čomu sa im v relatívne mladom veku podarilo dosiahnuť takýto skvelý míľnik.

Zabezpečení už od detstva

Otec týchto detí je hrdina. Svojim potomkom sa rozhodol zaistiť čo najlepšiu budúcnosť aj napriek inflácií a astronomickým cenám nehnuteľností. Austrálčan sa rozhodol zaujať postoj k tejto situácií po svojom – každé z jeho detí, ktoré ešte nie je ani v puberte, získalo vlastný dom.

Pre tento krok sa muž rozhodol najmä z prostého dôvodu – reality, ktoré pred dvoma desiatkami rokov stáli okolo 100-tisíc, majú v súčasnosti omnoho vyššiu hodnotu. Kúpou domov svojim deťom zaistil skvelú budúcnosť a finančnú istotu.

Bez rodičov by to nedokázali

Muž chcel svoje deti zabezpečiť do takej miery, aby žiadne z jeho detí nemuselo oželieť domov, po akom túži. Deti dostávali počas dvoch rokov každý deň istý obnos peňazí, s ktorými sa mali naučiť hospodáriť. Vtedy 12 a 6 ročný synovia a 11 ročná dcéra si svoje vreckové odkladali, vďaka čomu s aim podarilo našetriť 3 500 eur. Ako informuje LadBible, peniaze „padli” na zálohu za dom. Zvyšok sumy doplatili deťom rodičia.

Názory ľudí sa rozdelili

Rozhodnutie rodičov ľudia na sociálnych sieťach skritizovali. Kým jedni ich obvinili z toho, že svoje deti rozmaznávajú, iní ich nazvali vykorisťovateľmi.

Rodičia sa však rozhodli brániť: „Pre niekoho, kto nemá majetok alebo sa nedokáže obetovať pre svoje deti, je jednoduché prechovávať zlosť voči malému chlapcovi. Životný štýl mladých ľudí je dve veľmi náročný. Mladá generácia musí obetovať všetko, aby získala strechu nad hlavou,” uviedol pre LadBible otec detí.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Český TikTok žije novým trendom: Inšpirovala ho známa reality show

Budúcnosť domu

Ďalej muž dodal, že zakúpená nehnuteľnosť je v súčasnosti prenajatá, čo znamená, že súrodencom vynáša príjem. Či sa v budúcnosti vysporiadajú, alebo ho predajú a sumu si rozdelia, zostáva záhadou. Ich otec však predpokladá, že predať nehnuteľnosť bude najlepším riešením, ktoré každému z detí poskytne dostatočný kapitál na vklad do vlastného obydlia.

Sleduj náš Instagram

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame