Poriadok v kuchyni aj v celom byte? Skús tieto vychytávky a dáš to bez veľkej námahy

žena upratuje kuchyňu

Upratovanie bude s našimi tipmi hračkou (Zdroj: Freepik.com)

#Rád varíš a pečieš? Alebo patríš skôr k skupine tých, ktorí berú kuchyňu len ako miesto na jedenie a skladovanie potravín? Tak či onak, všetci si radi uľahčíme život. Veď koho baví stále upratovať, umývať riad či čistiť zaschnutú špinu… V dnešnom článku sme pre teba zozbierali zopár parádnych a overených vychytávok, nielen do kuchyne!

Ovocie, ktoré vydrží dlhšie čerstvé

Aj ty sa čuduješ, ako rýchlo prezrejú banány? Ich stonku zabaľ do celofánu a zhnednutie tak skoro nehrozí. Naopak, jahody ti vydržia dlhšie, ak ich umyješ a vysušíš, pričom tento krok zopakuj ešte aspoň raz a daj ich zamraziť. Po vytiahnutí z mrazničky budú mať chuť ako čerstvo odtrhnuté.

unsplash.com

Zbohom zaschnutá špina a smradľavý odtok

Zájdený drez alebo kuchynské náradie? Použi sódu bikarbónu, ktorá je najprirodzenejším nepriateľom špiny a mastnoty. Zmiešaj ju s citrónovou šťavou alebo octom v pomere zhruba 1:1 tak, aby vznikla hustejšia kašička. Tú potom handričkou nanes na zašlé miesto a vyšúchaj. Ak ti napríklad zapácha výlevka, pridaj viac octu či citrónu a riedkejšiu zmes vlej do odtoku. Počkaj asi pol hodinku a prepláchni teplou vodou z kohútika, alebo horúcou vodou z kanvice.

Zápach pohltí káva

Nevonia tvoj príbytok príliš vábne? Najjednoduchším a najlacnejším spôsobom ako privodiť naspäť príjemnú vôňu je vysypať kávu do nádoby a zapáliť ju. Pohltí všetky nepríjemné pachy.

unsplash.com

Zorganizované skrinky aj chladnička

Poriadok v kuchynskom vybavení vyriešiš ľahko. Stačí, ak si do skriniek dáš dierkovanú podložku s drievkom, ktoré budeš posúvať podľa potreby. To ti zabezpečí, že napríklad kuchynské misky nebudú lietať po celom priestore.

Keď už sme pri poriadku, výborne dokážu poslúžiť aj rôzne kancelárske potreby. Napríklad zakladače poslúžia ako miesto na odkladanie čistiacich prostriedkov alebo zeleniny. Obal od vajíčok ti zas ušetrí miesto v chladničke, keďže do vaničiek môžeš dať rôzne nápoje, omáčky a iné pochutiny otočené hrdlom dole.

Vajcia na pripálenú panvicu a hrnce

Hups, pozabudol si pomiešať svoj obed a obsah hrnca či panvice sa ti podarilo pripáliť? Nejde ti špina umyť? Nepanikár a nič ešte nevyhadzuj. Škrupiny od vajec ťa v tomto prípade zachránia. Vlož ich na spodok znečistenej nádoby a bežne umy. Tvrdšie škrupinky odstránia pripáleninu, no nepoškodia povrch hrnca.

unsplash.com

Poriadok v celom byte bez starostí

Ak sa ti naozaj nechce pohnúť ani prstom a potrebuješ poupratovať v celom byte, nechaj to na niekoho iného. Využitie služieb upratovacej firmy už dávno nepatrí medzi výsady bohatých. Stále viac rodín aj mladých pracujúcich ľudí odovzdáva svoj poriadok do rúk profesionálom. Len si to predstav: Prídeš po celom dni z práce, ale už ťa nečaká žiadna ďalšia drina, len uprataný a voňavý byt.

Zárukou kvality je firma Zavas.sk, ktorá ti príde poupratovať do Bratislavy, Rovinky a Dunajskej Lužnej. V tejto firme nenájdeš žiadnych brigádnikov či sezónnych pracovníkov – všetko sú to profesionáli s dlhoročnými skúsenosťami. Ani ošetrenie náročnejších povrchov pre nich nie je problém. S kódom hashtag10 dokonca ponúkajú 10 % zľavu.

Zdroj: Hashtag.sk, Zavas.sk
Odporúčame