Dokáže Cola tromfnúť vlasové kozmetické produkty? Všetko to odštartovala modelka Suki Waterhouse!

Fénovanie vlasov

Fénovanie vlasov (Zdroj: Pixabay.com/Ryan McGuire)

#Coca Cola je najznámejší nápoj na svete, určite si ju rád vychutnáš aj samotnú, no aj k akémukoľvek jedlu. No myslíš, že by mohla mať účinky aj na kvalitu tvojej koruny krásy? Otestovať to skúsila aj jedna modelka a výsledok ťa určite neprekvapí!

Nápad v roku 2015

Dostala ho v roku 2015 modelka Suki Waterhosue, ktorú poznáš aj ako jednu z bývalých partneriek herca Bradleyho Coopera. Vyskúšala totiž oplachovanie vlasov Coca Colou a dúfala, že jej vlasy budú ako znovuzrodené – túžila po jemnejšej štruktúre vlasov, ale zároveň aj hustote. Trúfol by si si aj ty na to, že svoj obľúbený šampón vymeníš za obľúbený nápoj a použiješ ho na svoje vlasy?

Ako prebiehal test

Modelka Suki dlho neotáľala a pustila sa do toho. Najprv si vlasy umyla bežným šampónom a potom prišla na rad Coca Cola, ktorou si ich opláchla. Colu nechala vo vlasoch chvíľu pôsobiť a následne si ich len vysušila fénom, aby videla čo najskôr konečný výsledok. Zistila však, že jej vlasy sú suchšie a pevnejšie ako zvyčajne a aj trochu hrubšie, ako keď používaš sprej na plážové vlny – soľný sprej. Dôvodom bolo, že cukor v Cole obalil jej vlasy, vytvoril väčšiu hustotu a urobil ich na dotyk hustejšími. Suki sa netajila tým, že vlasy boli aj lepkavé a že ľudia s kučeravými alebo vlnitými vlasmi by to rozhodne neocenili.

Modelka pridala aj ďalšie výhrady a to, že je Cola je skôr osožnejšia ako chutný nápoj a pomôcka pri tráviacich ťažkostiach a nemalo by sa ňou plytvať pri umývaní koruny krásy. A navyše dodala, že sladká vôňa jej vlasov nedala pokoj ani psíkovi jej priateľa, ktorý sa jej neustále pokúšal vlasy zožrať.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Jesenná účesová revolúcia: Nos to, po čom ti srdce a vlasy pištia!

Jednoznačný verdikt

Suki Waterhouse sa vyjadrila svojim jednoznačným NIE, pretože produkty na úpravu vlasov fungujú skrátka bezpečne a na vyššej úrovni. Vyskúšaj bežne dostupné prípravky, ktorým dôveruješ a nebudeš sklamaný. Určite dodajú požadovaný vzhľad tvojim vlasom bez zbytočných vedľajších sladkých účinkov. Ak však chceš, aby sa tvoje vlasy behom chvíle premenili na cukrovú vatu, smelo do toho!


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, theguardian.com
Odporúčame