Šokujúca nová štúdia: V tomto veku ste v živote najšťastnejší a najspokojnejší

V tomto veku ste v živote najšťastnejší a najspokojnejší.

V tomto veku ste v živote najšťastnejší a najspokojnejší. (Zdroj: Unsplasj.com/ Catalin Pop)

#Šťastie je skutočne veľmi zvláštny pojem a určiť kedy ho má človek najviac sa zdá priam nemožné. Vedci však prišli so šokujúcou štúdiou! Údajne sa im podarilo odhaliť vek, kedy je človek najšťastnejší a najspokojnejší.

Ťažko určiť, ktoré obdobie bolo pre nás radostnejšie. Či čisté a bezstarostné detstvo, kedy sme nemali žiadne väčšie starosti. Alebo obdobie strednej školy, kedy prichádzajú prvé lásky, ktoré niekedy dokonca ostanú do konca života. Ani jedno z týchto životných období však podľa vedcov nie je ten správny. Najšťastnejší má byť človek údajne medzi 30. až 34. rokom života,

Výskumná vzorka, od ktorej sa vedci odvíjali pozostávala zo 17-tisíc ľudí, ktorí pochádzali z 13 rôznych krajín. Dôležitým faktorom však bolo aj to, že museli mať nad 50 rokov. A práve oni určovali, ktoré ich životné obdobie bolo pre nich najšťastnejšie.

Vzhľadom nato, že išlo o subjektívny názor ľudí, je však ťažké povedať, či sa táto štúdia dá brať ako všeobecný fakt. Je totiž ťažké určiť, či toto obdobie bolo pre ľudí skutočne najšťastnejším alebo je to len ich predstava o období, ktoré pre nich mohlo byť šťastné.

Kedy je človek najšťastnejší?
Kedy je človek najšťastnejší? (Zdroj: Unsplash.com/Priscilla Du Preez)
Zdroj: hashtag.sk, iflscience.com
Odporúčame