Študenti z Nitry poukázali na katastrofálnu situáciu: Revír je domovom rýb, nie odpadkov!

Foto: Foto: E. Maczkóová

#Študentky marketingovej komunikácie a reklamy z Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, zorganizovali guerilla kampaň zameranú na ochranu životného prostredia a zdôrazňovali to, aká je dôležitá čistota rybárskych revírov. Znečistenie nespôsobujú iba návštevníci, ale častokrát aj rybári samotní.

Budúce marketérky si svoju kampaň zložili z troch vecí. Tou prvou bol pútavý baner, kde boli účastníci kampani oboznámení s tým, o akú akciu sa jedná. Dve rybičky nakreslené na banery komunikovali spomienky, kedy poukazovali na to, ako sa cíti ryba v čistom prostredí a ako ryba v znečistenom prostredí. Druhou vecou bol kôš vytvorený z odpadkov, ktoré sa prevažne nachádzajú v okolí revírov. Prevyšovali plasty, ale nechýbali aj fľaše od motorového oleja, či vrecká.

Poslednou a nemenej zaujímavou vecou bol simulovaný rybník, v ktorom boli autentické rybky nachádzajúce sa v našich podmienkach. Pevne dúfame, že aj týmto si mnoho ľudí vstúpi/lo do svedomia a začne si viac všímať svoje okolie. Byť tolerantným k prírode sa nám už čoskoro vráti.

Foto: E. Maczkóová
Foto: E. Maczkóová
Odporúčame