Odložený turnaj UFC 249 už túto sobotu: Po dvoch mesiacoch nás čaká MMA event a dva nabité titulové zápasy

Zdroj: Instagram/UFC

#Sú to už neuveriteľne dlhé 2 mesiace, čo sme nemali možnosť sledovať žiadny MMA duel naživo kdekoľvek na svete. Toto čakanie nám našťastie preruší turnaj UFC 249, ktorý je naplánovaný na sobotu – 9. mája. O hlavný zápas sa postará Tony Ferguson, ktorému bude čeliť Justin Gaethje. V hre je dočasný titul šampióna ľahkej váhy a vstupenka do boja so súčasným šampiónom Khabibom Nurmagomedovom.

Titulové zápasy

Okrem hlavného zápasu v ľahkej váhe uvidíme ešte jeden titulový duel na 5 kôl. Predstavia sa v ňom Henry Cejudo s Dominickom Cruzom v zápase o titul šampióna bantamovej váhy. Dominick „Rojelio“ Cruz sa vracia do klietky po necelých 4 rokoch, keď naposledy zápasil v decembri 2016. Olympijský víťaz z Pekingu v zápasení a 2-násobný šampión Henry Cejudo je na víťaznej vlne 5 zápasov a rozhodne nemá v pláne si túto sériu nechať prerušiť.

Svetové mená na oboch kartách

Karta tohto turnaja ani zďaleka nie je len o týchto dvoch titulových zápasoch. V dueli ťažkých váh vyzve neporazený Jairzinho Rozenstruik legendárneho Francisa N’Gannouho. Tento zápas pravdepodobne rozhodne o vyzývateľovi šampióna Stipeho Miocica.

Na pláne je taktiež odveta medzi Cowboyom Cerronem a Anthonym Pettisom. V prvom zápase sa z víťazstva tešil Anthony Pettis, keď po nepríjemnom round kicku rozpútal na zemi tvrdý ground and pound. Cowboy sa nedávno k prvému zápasu vyjadril takto: „Odkopol mi pečeň z tela. Bolo to nanič. Samozrejme, vždy chcete vrátiť prehru naspäť. Ale je to štylisticky dobrý matchup. Je dobré bojovať a pritom baviť sa. Je to presne ten fight, ktorí ľudia chcú vidieť.“

Zdroj: sherdog.com,  instagram.com/ufc
Odporúčame