Stratil sa ti už niekedy domáci miláčik? Aj fenka Bonnie sa stratila, no domov sa vrátila s ocenením!

pes s frissbee v papuli

Ak sa ti stratilo domáce zviera, môže sa ti vrátiť aj s ocenením (Zdroj: Pixabay/Pexels)

#Stratil sa ti už niekedy domáci miláčik? Ak áno, isto vieš, aké náročné môže byť čakanie na jeho návrat. Keď Bonnie, fenka rodiny Closierovcov ušla z domu, jej majitelia nedúfali v nič iné, len v jej bezpečný návrat.

Zo všetkých možných vecí, ktoré môže taký pes mimo svojho domova zažiť, sa Bonnie prihodila jedna z najmenej pravdepodobných. Vrátila sa totiž domov ocenením! Fenka Bonnie je 5 ročným krížencom bígla. V nedeľu ráno sa jej podarilo utiecť zo záhrady rodinného domu v obci Boley v Západnom Sussexe.


Psy zrejme vôbec nie sú také, ako sme si doteraz mysleli: Toto pred tebou ukrýva aj tvoj domáci miláčik


Dobrodružstvo hodné sfilmovania

Keď jej ľudská rodina zistila, že Bonnie zmizla, okamžite ju začali hľadať. Za pomoci susedov hodiny prehľadávali okolie, kontaktovali dokonca aj políciu, miestnych veterinárov a útulky, no po stranenom psovi nebolo ani stopy. Bonnie sa ku Closierovcom sa dostala pred 4 rokmi po tom, čo bola zachránená z ulice na Kréte. Predchádzajúci život feny jej majiteľom na optimizme rozhodne nepridával.

„Veľmi sme sa báli, keďže žijeme pri hlavnej ceste. Bonnie kedysi žila na ulici, takže sme mali strach, že sa nebude vedieť vrátiť.“ povedala pre BBC Paula Closier. Na koniec však bolo všetko úplne inak. Pokým vystrašená rodina robila všetko preto, aby svojho miláčika našla, Bonnie zažívala veľké dobrodružstvo! Dokonca so šťastným koncom.

Krátko po jej úteku ju pri ceste našiel ďalší psíčkar, John Wilmer. Ten sa so svojimi dvoma psami práve ponáhľal na psiu súťaž vo Felbridge. Bonnie v tom čase nemala ani obojok, a tak Wilmer neváhal a naložil ju do auta. Keďže mal už dosť naponáhlo a nechcel súťaž zmeškať, zobral na ňu rovno aj Bonnie. A nie len to, rovno ju do súťaže prihlásil, konkrétne do kategórie zachránených psov.

pes bígl
Psíkovi sa v súťaži podarilo získať krásne tretie miesto (Pixabay/Adina Voicu)

Úspechy má v rodine

Bonnie sa v súťaži podarilo získať krásne tretie miesto. Wilmer zdieľal jej fotografiu na Facebooku a tak sa čoskoro dostala naspäť domov. Bonnie nie je jediným psom v rodine Clossierovcov. Jej psia sestra Cloe sa už viackrát zúčastnila podobných súťaží a na konte má aj niekoľko víťazstiev.

„S Bonnie sme na súťaže doteraz nechodili. Možno by sme s tým mali začať.“ povedal Peter Clossier pre portál Ladbible. Útek ich štvornohej kamarátky rodinu samozrejme nepotešil, no určite ich teší, že sa bezpečne vrátila domov, a dokonca s ocenením. Nič podobné sa im doteraz nestalo, a zrejme už ani nestane.

„Sme veľmi šťastní, že už je v bezpečí, navyše aj s víťazstvom. To človek len tak nevymyslí.“ dodala Paula Clossier s tým, že je škoda, že sa Bonnie neumiestila rovno na prvom mieste. Snáď nabudúce.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, bbc.com, ladbible.com
Odporúčame