Strapo získava energiu pred comebackom. Ponúka ti prácu, hovorí o zvieratách aj street arte

Niekedy je potrebné odísť zo zaužívaného stereotypu a určitým spôsobom dobiť baterky. Každodenne máme všetci množstvo povinností, žijeme rýchlo a nestíhame veľa z toho, čo by sme chceli. Niekedy preto treba vypnúť. Vie to aj Strapo, ktorý odcestoval do zahraničia, aby získal novú energiu, oddýchol si a načerpal inšpiráciu. Čoskoro ale bude späť v plnom nasadení a opäť je pripravený tak trochu ako to len on vie ovládnuť slovenský rap. Poďme sa pozrieť na to, čo má tento raper v poslednom období nové. Dlhšie o ňom nebolo počuť. 

Čo sa hudby týka, tak to posledné, čo sme od Strapa počuli bol Hot16Challenge, ktorý vyšiel 20.mája a má viac ako 700 tisíc pozretí. Toto naplnenie výzvy sa stalo jedným z najpopulárnejších, pričom otvorilo viacero tém. Od tohto momentu sme od Strapa doposiaľ nepočuli nič, za zmienku akurát stojí vyjadrená podpora Ektorovi, ktorý medzičasom vydal nové CD s názvom Original.

Ak si myslíte, že Strapo odišiel alebo nebude tvoriť, tak ste na omyle. Momentálne len získava energiu, aby sa vrátil na Slovensko oddýchnutý a vyprodukoval tracky, ktoré takpovediac rozvíria hladinu slovenských rapových vôd. „Nechajte ma ešte trošku nasať energiu pred tým, než to tu zase je.nem celé hore pi.ou,“ napísal raper k jednej z fotografií zo zahraničia.

Po tom, čo boli povolené reštrikcie vzniknuté kvôli koronavírusu sa Strapo rozhodol, že odcestuje do zahraničia.

Vzhľadom na to, aká je vo svete situácia, dlho uvažoval, aj so svojou partnerkou, kam sa vybrať. Nikto by totiž nechcel odcestovať za oddychom a popri tom riskovať svoje zdravie. „Dlho sme rozmýšľali, kam sa odj.bať v tomto chorom období. Anglánov sem zatiaľ nepustia, takže je tu kľud a počas je TOP. Ideálne miesto na odpočinok, ak zvažuješ, že chceš niekam vypadnúť. Snáď sa nám podarí aj vrátiť, keďže potrebujem nabehnúť do štúdia.“ 

Strapo poslal odkaz z Paphosu z Cypru, pričom v príspevku naznačil, že čoskoro sa vráti do štúdia a môžeme sa od neho tešiť na nové veci. Predovšetkým táto informácia s určitosťou potešila jeho fanúšikovskú základňu, ktorá je veľká a verná.

„Extrémne cením ako si tu vážia a cenia STREET ART v každej forme,“ poslal Strapo ďalší odkaz z Cypru. Chceli sme vás o tom, čo má nové informovať priebežne, pretože vieme, že vás to zaujíma, ale radšej sme počkali, kým sa to takpovediac nakopí, nech vám to môžeme priniesť súhrnne. „Toto som nafotil bez toho, aby som to nejak vyhľadával, len tak počas večerenj prechádzky v meste,“ prezradil priaznivcom.

Ďalej sme sa dozvedeli, že Strapo je veľkým milovníkom zvierat. „Milujem zvieratá a som ten typ, čo okamžite zmení správanie aj hlas na infantilného ko.otka, keď vidí mačku alebo psa. Ale kone mali vždy môj rešpekt a nemal som s nimi veľka skúseností, musím to napraviť. Veľmi silný zážitok,“ napísal, pričom za zmienku stojí aj odpoveď Dameho v komentároch, ktorý neostal nič dlžný svojej povesti. „Ja sa rozprávam so zvieratami viac ako s ľuďmi. Aj si viac rozumieme,“ nuž, k tomu niet, čo dodať. Vieme sa vcítiť.

A v zatiaľ poslednom poste, ktorý dal Strapo von je ešte jasnejšie, že pomaly, ale isto chystá nové CD, čo je veľmi pozitívne zistenie. Strapo poslal odkaz všetkým producentom, ľuďom, ktorí robia beaty a venujú sa hudbe. Je pripravený im dať šancu. A nezáleží na tom, či už meno majú alebo sú neopozeraní a neznámi. Šancu má každý.

„Chceš mať svoju hudbu na mojom albume? Je mi jedno, či si nový alebo ostrieľaný producent, ale ak máš záujem o spoluprácu a myslíš, že máš pre mňa ideálny beat tak mi ho pošli na ?????@??????.?? ? tento mail mi bude slúžiť len na výber hudby a na komunikáciu s producentmi. ??? ?????!☝️ Hudbu mi neposielaj cez žiadne úschovne ani wetransfery, ktoré za pár dní vypršia. Posielaj ich iba ako prílohu, aby tam ostali už na furt a ja som sa k nim mohol kedykoľvek dostať,“ informuje jeden z najdlhšie slúžiacich raperov na slovenskej scéne.

A pokračuje ďalej. „Radšej mi pošli 7 mailov než jeden pack, ktorý je za týždeň nedostupný ? Niečo už vybraté mám, ale stále tam je miesto…a keď ma to trafí, ale nebude sa to hodiť na projektm, tak stále môžme urobiť nejaký sólo singel alebo ti dohodím miesto v soundtracku k filmu,“ zakončil Strapo. Momentálne nevieme o jeho pripravenom projekte takmer nič, ale ako môžeme vidieť, pomaly ale isto je v štádiu vznikania, čo je to, čo sme chceli počuť.

Ako zvykne samotný raper hovoriť – bude to štípať.

Foto: Strapo, profil na Instagrame

Odporúčame