Strapo dokázal, že patrí k najlepším. Ak nie je najlepší úplne

Strapo patrí medzi to najlepšie, čo československá rapová scéna ponúka. Nie je ale toľko na očiach ako niektorí jeho „kolegovia“, preto často prichádza názor, že do úplnej špičky nepatrí. To je ale chybný názor, pretože Strapa by sme si mali ceniť. Aj keď síce neprodukuje toľko ako iní, čo je ale pochopiteľné, tak keď už niečo dá von alebo niekde vystupuje, je cítiť, že je kvalitný.

Strapo vystupoval v sobotu na Hip Hop Žije tretí od konca. Po ňom boli na programe už len chalani z Kontrafaktu a Američan Gunna. Trnavský raper urobil šou, o ktorej sa hovorí aj pár dní po skončení festivalu. Bola najlepšia, spolu s DMS. Samozrejme, je to aj vec názoru a preferencií, každému sa páči niečo iné a na každého jednotlivé skladby pôsobia inak.

To je normálne, ale sú objektívne ukazovatele, ktoré môžu čo to napovedať. Strapo išiel svoju šou naživo a otvorene sa oprel do ostatných vystupujúcich, ktorých nemenoval, ale vyčítal im, že prídu pred ľudí, ktorí sa na nich tešia a väčšina ide z playbacku. Príde mu to nevhodné a neprofesionálne. Spolu so svojím DJ urobili šou, počas ktorej sa bavili aj ľudia, ktorí ich až tak nesledujú.

Strapo zapojil do svojho vystúpenia politiku, robil to vždy a nebude s tým prestávať. Nemá prečo. Jeho názor na jednotlivé prvky politického života je všetkým známy a doslova by nedávalo zmysel, aby teraz hlásal niečo iné. Je dobré, že hovorí aj o témach, do ktorých sa druhým až tak nechce. Samozrejme, nie je správne súdiť raperov podľa toho o čom nechcú rapovať. Skôr sa treba sústrediť na to, o čom rapujú.

Nie je tajomstvom, že Strapo sa vo veľkom venuje predovšetkým dabingu a kto chodí do kina na filmy so slovenským prekladom, určite ho táto informácia neprekvapila. Niektoré známe snímky pomáhal dabovať aj samotný raper. To je jeden z dôvodov, prečo možno rapu nedáva sto percent. Ale aby sme boli fér, Strapo mal vždy svoju civilnú prácu a tvoril, keď to tak cítil, nie keď ho tlačil termín alebo sponzorská zmluva.

Mohlo by ťa zaujímať:  Keď Kali a Separ spoja sily, je každému jasné, čo vznikne

Nemusí ho mať rád každý, ale keď sa bude hovoriť o najlepších slovenských raperov, meno Strapo jednoducho musí zaznieť. Svojou šou na HIP HOP ŽIJE ukázal, že nerobí nič polovičato, ale že dá do toho úplne všetko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *