Strapo a Martin Císar nahrali skladbu k očakávanému filmu Správa: Pieseň so silným odkazom dopĺňajú mrazivé scény z filmu

Film Správa príde do kín už v januári

Film Správa príde do kín už v januári (Zdroj: sprava.sk)

#7. apríla 1944 sa dvaja mladí slovenskí Židia, Alfréd Wetzler a Rudolf Vrba, ukryli v jame pod kopou drevených brvien. Pri sebe mali zápisky o počtoch ľudí v transportoch, poznámky o fungovaní tábora a označenia nádob s cyklonom B, ktorý sa používal v plynových komorách na vraždenie tisícov ľudí denne.


VIDEO Strapo vydáva klip na jednu z jeho najsilnejších skladieb na novom albume: Aj takto to u nás vyzeralo v 90. rokoch


Keď sa im po troch dňoch podarilo z tábora utiecť a cez hory prejsť až na Slovensko, čakala ich tá ťažšia časť. Presvedčiť o týchto hrôzach zvyšok sveta. Film Správa je adaptáciou knihy Alfréda Wetzlera Čo Dante nevidel. Zverejnenie podrobnej 32-stranovej správy o tom, ako tábor smrti fungoval, pomohlo zachrániť životy státisícov ľudí.

K filmu nahral rovnomennú skladbu raper Strapo, ktorého na refréne dopĺňa spevák Martin Císar. Samotný videoklip je popretkávaný zábermi z filmu, pričom pri niektorých ti stiahne hrdlo. Film Správa je našim kandidátom na Oscara a do slovenských kín dorazí už 28. januára.

Zdroj: hashtag.sk, YouTube/OfficialStrapo, sprava.sk
Odporúčame