V novej hre preskúmame svet Stranger Things: Nasaď si okuliare a pomsti sa Eleven ako záporák Vecna!

Vecna zo Stranger Things ako hlavný hrdina pripravovanej videohry

V novej hre sa môžeš prevteliť do záporáka Vecnu (Zdroj: Netflix)

#Megapopulárny seriál Stranger Things dostane vlastnú hru vo virtuálnej realite. Do proejktu z tohto sveta sa pustilo štúdio Tender Claws, ktoré je zodpovedné za jednu z najlepších VR hier vôbec (Virtual Reality). Podobne ako v prípade seriálu, aj tu pôjde o akčno-hororový kúsok.

Čo ťa čaká?

Vývojári hry mali na výber z viacerých variantov. Mohli sme hrať za El či inú kladnú postavu. Tvorcovia sa však rozhodli pre odlišný prístup a my sa teda budeme pomocou okuliarov pozerať na svet upside-down skrz oči hlavného záporáka z poslednej série – Vecnu. Podľa slov vývojárov sa „staneš prieskumníkom neznámych realít, budeš tvoriť myseľ úľa a skrotíš prázdnotu.“ Hlavným cieľom hry bude pomsta Eleven a mestu Hawkins.

Štúdio nám ponúklo krátky teaser, v ktorom sme sa v krátkosti pozreli do sveta upside-down a na jeho obyvateľov. Stretneme sa s monštrami tejto dimenzie a povedieme súboj na psychickej úrovni s protagonistami seriálu.

Konečne projekt vo virtuálnej realite

Skoršie prepojenie herného sveta so seriálom Stranger Things už ponúkla hra s názvom Stranger Things 3: The Game. Minulý rok ju však vyradili zo služieb Steam, GOG aj Epic Games Store. Ešte dramatickejší osud čakal na hru od štúdia Telltale. Projekt, v ktorom sme sa mali pozrieť do sveta netflixového seriálu, bohužiaľ zrušili, pretože štúdio zaniklo.

Samotní hrdinovia či udalosti seriálového hitu sa však objavili v množstve existujúcich videohier ako tzv.
„cameo“. Takto si sa s nimi mohol stretnúť napríklad v hrách Dead By Daylight, Fortnite, Far Cry 6 a dokonca aj v Minecrafte.

Kedy si treba pripraviť okuliare?

Rovnako ako všetky príšery zo Stranger Things, vrátane Demogorgona, ktorý sa ukázal aj v traileri, aj Vecna ​​je pomenovaný po klasickom nepriateľovi z Dungeons & Dragons. Bude určite zaujímavé pozrieť sa na svet upside-down z pohľadu seriálového záporáka.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Majstrovstvá sveta mieria do kín! Pozrieme si ich aj na Slovensku?

Tender Claws opisujú Stranger Things VR ako „psychologickú hororovo-akčnú hru“ a hovoria, že „na hlavné platformy VR príde v zime 2023“.

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame