NFT trhovisko zo Slovenska láka hráčov z celého sveta: Prináša novú generáciu gamingu

QORPO ako slovenské NFT trhovisko

QORPO chce posunúť e-šport kultúru a vývoj hier na Slovensku (Zdroj: Unsplash/Andrey Metelev)

#QORPO je prvý slovenský game developer, ktorý prepája kvalitný herný zážitok s technológiami NFT a block-chain. Misia je jasná – posunúť e-šport kultúru a vývoj hier na Slovensku na ďalší level a podieľať sa na novej generácii herného priemyslu. Takto predstavuje QORPO zakladateľ Rasťo Bakala.

Rasťo Bakala spoluzakladal QORPO ako prvé slovenské NFT trhovisko (Zdroj: QORPO)

Existuje už viacero NTF trhovísk, v čom je QORPO výnimočné? „Hlavne tým, že pochádza zo Slovenska a tým, že už dnes je súčasťou veľkého ekosystému produktov so zameraním na gaming,“ vysvetľuje Rasťo Bakala. „Predstav si, že by si si napríklad mohol previesť svoj obľúbený skin z CS GO na AK47 do Call of Duty. Toto dodnes nebolo vo svete gamingu možné, vďaka QORPO je to realita.“

Firma ponúka viacero jedinečných riešení: samotné používanie ekosystému je zdarma pre kohokoľvek a na platforme nájdeš množstvo jedinečných NFTs. Ak si nákup herných NFTs do siedmich dní rozmyslíš, firma ti vráti až 75 % z ceny. Navyše, za všetky produkty vieš zaplatiť pohodlne kreditkou či debetkou.

„Každý jeden zakúpený virtuálny produkt je skutočným majetkom kupujúceho. Hráč si ho vie voľne prenášať medzi jednotlivými hrami, ako aj inými produktami v rámci online priestoru,“ hovorí Rasťo a dodáva, že ak ide o interoperabilný produkt, možno s ním nakladať ako s reálnym majetkom — môžeš ho tak predať na ktoromkoľvek online trhovisku!

Hráči z celého sveta

Firma verí, že NFT-čka majú veľký potenciál na hráčskom trhu už dnes. Potvrdzuje to aj záujem gamerov z celého sveta. QORPO len nedávno prekročilo míľnik s 250-tisíc užívateľmi. Väčšina z nich pochádza z trhov, pre ktoré nie sú kryptomeny ani NFT novinkou.

„Ide hlavne o USA, Filipíny, Indonéziu, Indiu a ďalšie,“ hovorí Rasťo. „S rozvojom produktov po vizuálnej a hrateľnej stránke rastieme v tradičných baštách klasického gamingu, teda hlavne v Ázii.“

QORPO má za sebou aj úspešnú spoluprácu s domácou rapovou scénou. Vlastné NFT na platforme ponúkli mená ako Kontrafakt, Separ či Viktor Sheen. „Dopadlo to nad naše očakávania. Podarilo sa nám vyzbierať zaujímavé čiastky, ktoré sme spolu s interpretmi venovali na dobročinné účely. Pre nás bolo dôležité tému NFT spopularizovať a edukovať Česko a Slovensko aj o tejto technológii. Veríme, že už o pár rokov pôjde o bežnú súčasť našich životov nielen v hrách, ale napríklad aj vo virtuálnych úradoch,“ pokračuje Rasťo Bakala.

Zakladateľ QORPO dodáva, že investovať do NFT sa oplatí už dnes — hoci sa treba mať, ako pri akejkoľvek investícii, vždy na pozore. „NFT sú dnes vo veľkej miere predmetom špekulantov. Nie všetky majú reálne využitie. Preto si NFT kúp iba od firmy, ktorá má za sebou nejakú históriu a plánuje prepoužitie svojich NFT aj do ďalších produktov v budúcnosti,“ dodáva Rasťo Bakala. „Overuj si aj to, koľko NFT na trhu je a či ide o finálny počet. Samozrejme, na tejto investícii môžeš aj všetko prerobiť. Ale ak to nepodceníš, môže sa ti časom pokojne vrátiť v násobkoch.“

Čo ty hovoríš na QORPO? Páči sa ti?


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame