Ako sa nakrúcala nová séria Stranger Things: Pozri si scény bez použitia vizuálnych efektov

Nakrúcanie štvrtej série Stranger Things

Nakrúcanie štvrtej série Stranger Things (Zdroj: Netflix)

#Finále štvrtej série jedného z najlepších a najobľúbenejších seriálov je za nami. Piata série dorazí zrejme až za dva roky a ak nerozumieš, prečo trvá nakrútenie „len deviatich epizód“ tak dlho, našli sme video, ktoré ti to celé vysvetlí.

Seriál využíva na nakrúcanie množstvo lokácii, ktoré síce nakrúca jedna produkcia, no viacerí herci separátne. Často sa kvôli viacerým uhlom snímania nakrúcajú niektoré scény aj viackrát. No a v neposlednom rade ide o CGI, ktoré je zložité vytvoriť a niekedy ešte ťažšie kvalitne vyrenderovať. To zaberá obrovské množstvo času.


Kompletná časová os seriálu Stranger Things: Poznáme odpovede na tvoje otázky plus teórie o piatej sérií


Všetky príšery sú digitálnymi efektami a počas nakrúcania musia herci predstierať, že s nimi bojujú. Oproti oscarovej dráme ide teda o iný druh herectva. Ak postavy putujú vzduchom, sú upevnení na lanách, no pády skutočne zažívajú – aj keď nie samotní herci, ale ich kaskadéri. Tých býva vo filmoch ale už aj v seriáloch často viac ako samotných vysoko platených hercov.

Vecna je však kompletná maska, ktorá trvala každý deň niekoľko hodín na vyhotovenie. Medzi praktické efekty patrí napríklad aj množstvo krvi v seriáli, „vypichnuté oči“ Henryho otca či menenie účesu Millie Bobby Brown. V takýchto obrovských a časovo aj finančne náročných projektoch je dôležitá najmä súhra praktických a vizuálnych efektov, o čom ťa presvedčí video zo zákulisia posledných epizód.

(Video obsahuje spoilery zo štvrtej série.)


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame