New York otvára najtenší mrakodrap sveta pre verejnosť: Má 91 poschodí a tenký je len necelých 18 metrov!

Steinway Tower je najtenším mrakodrapom na svete

Steinway Tower je najtenším mrakodrapom na svete (Zdroj: 111w57.com)

#Nová dominanta Manhattanu bola oficiálne dokončená. Mrakodrap Steinway Tower na adrese 111 West 57th Street sa stal najtenším mrakodrapom na svete. So svojím pomerom 24:1 (teda výška je 24-krát dlhšia ako pôdorys) porazil akúkoľvek konkurenciu. Konštrukcia pri tom začala už v roku 2013 a dokončená bola pred rokov. Teraz je aj skolaudovaná.

Okrem toho sa stal aj treťou najvyššou budovou v New Yorku a pochopiteľne aj treťou najvyššou budovou na západnej hemisfére našej planéty. Steinway Tower je vysoký 435 metrov a okrem neho sa vyššie v New Yorku pýšia len Central Park Tower a One World Trade Center. Napríklad taký Empire State Building má „len“ 381 metrov.


V Šanghaji otvorili najvyššiu reštauráciu na svete: Najedol by si sa vo výške 556 metrov?


Veľmi drahé ubytovanie

Napriek tomu, že je mrakodrap veľmi vysoký a má 91 poschodí, ponúka na ubytovanie len 60 apartmánov. Je to však podľa jeho šírky pochopiteľné – má len 17 a pol metra! Doteraz sú niektorí v šoku z toho, ako môžu také úzke základy držať túto masu železa, betónu a skla do výšky takmer pol kilometra nad zemou.

Z najlacnejších z apartmánov odporúčame hľadať niečo na prízemí. Tam ceny začínajú na 7,75 miliónov amerických dolárov. Čím vyššie poschodie, tým vyššia cena. Za 5-izbový byt v oblakoch by si zaplatil 66 miliónov dolárov. Podľa magazínu Forbes by jedným z obyvateľov mrakodrapu mali čoskoro byť aj Jennifer Lopez a Alex Rodriguez.

Najvyššie poschodia ponúkajú krásny výhľad na celý Central Park a vlastne aj na celý Manhattan. Niektoré poschodia (zväčšia tie najvyššie) sú samostatné bytové jednotky, takže výhľad je na všetky svetové strany. Čo hovoríš na tento unikát? Pozrieš si ho pri návšteve New Yorku?


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, cnn.com, forbes.com
Odporúčame